Informacje
 • Nadchodzi zmiana w pogodzie.
  Słońce zamienimy na deszcz i wiatr

  08-11-2018 15:06 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Agnieszka Cegielska o prognozie pogody w kolejnych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  Po kilku bezdeszczowych dniach nad krajem uaktywni się strefa opadów, których z każdym dniem będzie przebywać. Miejscami popada również 11 listopada. Temperatura utrzyma się na ogół na poziomie kilkunastu stopni.

  W ciągu najbliższej doby pogodą w Polsce rządzić będzie wyż Zouhir znad Rosji. To jemu zawdzięczamy płynące do nas ciepłe i wilgotne powietrze z rejonu Morza Śródziemnego. W kolejnych dniach bliżej Polski przysunie się niż Zarmina znad Atlantyku, a wraz z nim pojawią się opady deszczu.

  Mglisty piątek

  W piątek termometry wskażą maksymalnie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 stopni na Mazowszu, do 16 st. C na Podkarpaciu. W regionach północnych i zachodnich na niebie zobaczymy nieco chmur, jednak od południa w głąb kraju będą postępować rozpogodzenia. O poranku w całej Polsce wystąpią mgły, na północy utrzymają się przez większość dnia. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa.

  Najwięcej słońca na Dolnym Śląsku

  Sobota będzie pogodna w całym kraju. Najwięcej słońca otrzymają mieszkańcy Dolnego Śląska. Rano w całym kraju wystąpią mgły. Termometry wskażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum, do 15 stopni na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

  Święto Niepodległości miejscami deszczowe

  W niedzielę w regionach północnych wystąpią przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 stopni w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, południowy. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W górach wystąpi wiatr halny (zstępujący z grzbietów gór w doliny).

  Do 17 stopni

  W poniedziałek na północy Polski może popadać przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie, z czego na najwięcej słońca mogą liczyć mieszkańcy Dolnego Śląska. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 stopni w centrum, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. W porywach rozpędzi się do 60 km/h.

  Przeważnie deszczowo

  We wtorek opady deszczu będą występować w prawie całym kraju. Bezdeszczowy pozostanie jedynie południowy wschód, gdzie będzie dość pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 11 st. C, przez 14 st. C w centrum, do 17 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • smog
  I bardzo dobrze, ze watr Moze nie bedzie takiego smrodu. Patrze na mape smogu i jestesmy na czerwono jako jedyni w Europie.
  ~dzidka /2018-11-08 22:30
 • Deszcz i wiatr,to okres przejściowy.
  Dokładnie sprawdza się 16-sto dniowa prognoza pogody Pana T. Wasilewskiego z ostatniej niedzieli.Temperatury rzędu 20st.C.powoli odchodzą w zapomnienie.W połowie miesiąca odczuwalne ochlodzenie,a w drugiej połowie miesiąca jeszcze wieksze.Moim zdaniem temperatura nocą w niektórych regionach Polski może być ujemna przy wysokim ciśnieniu.
  ~Lech /2018-11-08 19:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...