Informacje
 • Najbliższe dni chłodne i wietrzne. Miejscami przydadzą się parasole

  11-04-2019 15:51 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami chłodne dni. Miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Prognozowane są również dość silne porywy wiatru.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Skandynawii, w zimnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Tylko południe kraju pozostaje na skraju układu niżowego znad Bałkanów, w cieplejszej masie powietrza polarnego.

  >>>CZYTAJ TEŻ: SYNOPTYK TŁUMACZY, DLACZEGO W POLSCE ZROBIŁO SIĘ ZIMNO

  W piątek wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej synoptycy prognozują słabe opady deszczu ze śniegiem o sumie do dwóch litrów na metr kwadratowy, a na południu kraju deszczu ze śniegiem i deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 5 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  Weekend z deszczem

  W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie i południu duże. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku okresami popada deszcz o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 10 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z północnego wschodu.

  W niedzielę wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na zachodzie i południu okresami duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Podlasiu do 12 st. C w centrum kraju i na Śląsku. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Do 14 stopni

  Zapowiada się pochmurny poniedziałek z przejaśnieniami. Na południu kraju popada deszcz o sumie pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 10 st. C na wschodzie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie.

  Przed nami pogodny wtorek, tylko na południu kraju będzie pochmurno. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Podlasiu do 14 st. C w centrum kraju i na Śląsku. Wiatr powieje z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...