Informacje

 • Najbliższe dni w strugach deszczu.
  Z burzami i porywistym wiatrem

  14-07-2018 15:27

  Prognoza pogody na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu oraz burz - lokalnie z gradem. Temperatura będzie się zbliżać do 30 stopni Celsjusza.

  Niedziela będzie przeważnie deszczowa. Przelotne opady i burze, lokalnie z gradem, ominą tylko regiony zachodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Wciąż pogodny zachód

  Również w poniedziałek pogodnie będzie tylko na zachodzie kraju. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie może spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w porywach do 90 km/h.

  Cały kraj w strugach deszczu

  We wtorek przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem, pojawią się nad całym krajem. Termometry wskażą maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W porywach do 90 km/h.

  Do 28 stopni

  W środę pogodnie będzie tylko na zachodzie kraju. W pozostałych regionach popada przelotny deszcz, a na Suwalszczyźnie zagrzmi. Podczas burz lokalnie może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na wschodzie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. W porywach burzowym osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Okresami dość silny wiatr

  Także w czwartek pogodne będą tylko regiony zachodnie. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. Prędkość porywów burzowych dojdzie do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Niekorzystny biomet
  Taka pogoda niekorzystnie wpływa na samopoczucie.Wczoraj w mojej miejscowości (kujawsko-pomorskie) prawie cały dzień padało.Dzisiaj świeci słońce.Jest parno, powietrze ciężkie.Wysoka wlgotność powietrza sprawia,że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa,jakby było ponad 30 st.C,a jest 25.
  ~Lech /2018-07-14 17:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....