Informacje
 • Najbliższe dni z deszczem, porywistym wiatrem i burzami z gradem

  10-05-2019 15:55 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na kolejne dni Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższych dniach w wielu regionach kraju wystąpią opady deszczu. Mogą też pojawić się burze, którym towarzyszyć będzie silniejszy wiatr. Może rozpędzić się w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

  Na sobotę synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie od Wybrzeża i Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, po Jurę Krakowsko-Częstochowską na ogół będzie bez opadów. W pozostałych regionach przelotnie popada deszcz o sumie do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. Na wschodzie oraz południowym zachodzie kraju mogą wystąpić burze z gradem. Termometry pokażą od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C w Małopolsce. Wiatr zachodni, skręcający na zachodzie na południowo-wschodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach powieje silnie, może rozpędzić się do 90 kilometrów na godzinę.

  Porywisty wiatr i burze

  W niedzielę wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. W wielu regionach okresami popada deszcz do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, w centrum i na południu mogą pojawić się burze. Tylko na wschodnich krańcach kraju będzie bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej, przez 17 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, tylko na zachodzie północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach powieje silnie, do 90 km/h.

  Zapowiada się pochmurny poniedziałek, wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Oprócz tego przelotnie popada deszcz do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 12 st. C w centrum kraju i na Śląsku do 15 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, północno-zachodni. W porywach może wiać z prędkością do 60 km/h.

  Pochmurno z opadami

  Na wtorek synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Na południu wystąpią opady deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy, w górach możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na Śląsku do 16 st. C w centrum kraju. Wiatr północny, umiarkowany, okresami dość silny, w burzach może rozpędzić się do 90 km/h.

  W środę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na północnym zachodzie kraju bez opadów, poza tym okresami popada deszcz o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Podkarpaciu do 16 st. C w centrum kraju. Wiatr północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pada nie tam gdzie potrzeba
  Niech pada na północy i w centrum. Tam deszcz jest potrzebny. Na południu jest mokro.
  ~Marek /2019-05-11 12:38
 • Niech leje mocno
  Tego trzeba
  ~Nick /2019-05-10 17:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...