Informacje
 • Najładniej nad morzem. W weekend możliwy grad i trąby powietrzne

  25-07-2012 17:16 Prognoza pogody na najbliższe pięć dni

  Będzie gorąco i burzowo

  foto: Shutterstock; film: TVN24

  Turyści wypoczywający nad morzem powinni być usatysfakcjonowani. Tam pogoda w najbliższych dniach będzie najlepsza. Na pozostałym obszarze kraju tak przyjemnie już nie będzie, zwłaszcza w weekend, kiedy mogą wystąpić burze z gradem i lokalnymi trąbami powietrznymi.

  - W ciągu najbliższych dwóch dni najlepsza pogoda będzie na zachodzie Polski, czyli Pomorze Zachodnie, Ziemia Lubuska - wylicza synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. I dodaje: - Od soboty prawie w całej Polsce będą przelotne opady deszczu i burze, z tym że te burze będą występowały głównie po południu, więc nie będą takie dokuczliwe.

  Czwartek, 26 lipca

  W czwartek właśnie na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej będzie zdecydowanie najlepsza pogoda. Tam przez cały dzień nie spadnie ani jedna kropla deszczu, a niebo będzie pogodne. Oznacza to znakomitą szansę na złapanie wakacyjnej opalenizny. Temperatura również będzie sprzyjać zrzucani kolejnych warstw ubrań. Powietrze w nadmorskich kurortach nagrzeje się do 26 st. C.

  Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Ten może spaść tam, gdzie będzie najcieplej - czyli na Rzeszowszczyźnie i Podkarpaciu. w tych regionach słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą 32 st. C. Ostrzegamy, że w czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h. Turystom przebywającym w górach radzimy wychodzenie na szlak o świcie, aby w porze burzy znajdować się już w dolinach.

  Piątek, 27 lipca

  W piątek zachód Polski, w tym woj. zachodniopomorskie pozostaną w strefie dobrej pogody, dlatego skarg na warunki atmosferyczne ze strony plażowiczów nie będzie. Jednak w pozostałej części kraju ponownie zdarzą się opady deszczu i burze, którym towarzyszyć mogą opady gradu.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C nad Zatoką Gdańską i na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku.

  Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu w porywach burzowych dochodzący do 90 km/h. Intensywne mogą być opady towarzyszące burzom. - Wyniosą od 20 do 30 l/mkw. Pamiętajmy jednak, że stany wody w rzekach są teraz bardzo niskie, miejscami żegluga jest wstrzymana, więc czekamy na to, aż spadnie deszcz - mówi Raczyński.

  Sobota, 28 lipca

  W sobotę słoneczny i spokojny pozostanie jedynie południowy zachód kraju. Na pozostałym obszarze Polski w drugiej części dnia wystąpią opady deszczu, lokalnie gradu i burze. A to dlatego, że będzie bardzo ciepło. 29 st. C pokażą termometry w Suwałkach i aż 34 st. C we Wrocławiu.

  - Przy temperaturze rzędu 30 st. C oprócz opadów gradu na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie w weekend mogą też wystąpić trąby powietrzne, ale będą to zjawiska lokalne - ostrzega synoptyk.

  Niedziela, 29 lipca

  W niedzielę grzmieć i padać ma już w całym kraju. Ostrzegamy przed silnym wiatrem towarzyszącym burzom. Jego porywy mogą osiągnąć nawet 90 km/h.

  W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wskażą od 28 st. C na Pomorzu do 31 st. C w Małopolsce.

  Poniedziałek, 30 lipca

  Początek tygodnia przyniesie ochłodzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Mimo spadku temperatury wciąż będzie grzmieć i padać, a lokalnie może dochodzić do gradobić.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogoda
  ostatnio w wolsztynie tak lalo ze nie bylo widac nawet ulicy a hodniki byly zalane
  ~gosc /2012-07-26 21:14
 • Nie ma trąbów
  Na podkarpaciu najrzadziej w skali kraju wystepują trąby powietrzne, prędzej na lubelszczyźnie gdyz tam jest co rok jedna może dwie trąbki
  ~Sebek /2012-07-25 22:37
 • Ola Mylisz się
  Dla warszawy nawet nie potrafią, często chybione są te prognozy.
  ~Daniello1996 /2012-07-25 21:16
 • komentarz
  mieszkam na sycylii tutaj ponad 40 i tez nie mozna wytrzymac
  ~mariacze5 /2012-07-25 20:11
 • Pogoda
  U nas czyli w Międzyzdrojach nigdy polska prognoza pogody sie nie sprawdza. Mysle ze dla samej Warszawy to i sa w stanie przepowiedziec pogode ,ale dla nas raczej nie.
  ~Ola /2012-07-25 20:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed końcem miesiąca na południu Polski znowu może być aż 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczała zato...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...