Informacje
 • Najpierw uderzenie ciepła, później ochłodzenie i śnieg

  22-03-2019 14:09 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Maciej Dolega o pogodzie w najbliższych dniach Foto: PAP/EPA/FAROOQ KHAN/Ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda w kolejnych dniach nie pozwoli nam się nudzić. Po pięknej i niemal letniej sobocie będzie robiło się coraz chłodniej. Do tego pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

  W sobotę na północy kraju będzie pochmurno. Pojawią się również słabe opady deszczu, rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami na północy może okazać się silniejszy.

  Powrót zimy

  Niedziela zapowiada się pochmurno, ale pojawią się rozpogodzenia. Na południu może słabo popadać deszcz - opady nie będą większe niż 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum, do 13 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, na północy mocniej.

  W poniedziałek czeka nas pochmurna aura z przejaśnieniami oraz przemieszczające się od północy w głąb kraju opady deszczu. Nie powinny być większe niż do 5-15 l/mkw, ale stopniowo zmienią się w deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg do 2-5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 7 st. C w centrum, do 10 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowanie i dość silnie powieje z zachodu i północnego zachodu. W porywach wiatr może osiągać prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Do 9 stopni

  We wtorek niebo przykryją chmury, ale pojawią się przejaśnienia. Mieszkańcy południowych regionów Polski mogą spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw i mokrego śniegu do 2-5 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 st. C na Podkarpaciu, przez 6 st. C w centrum, do 8 st. C na zachodzie. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami na północy może przybierać na sile i rozpędzać się w porywach do 60 km/h.

  Środa w całej Polsce zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Opady nie powinny przekroczyć 5 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 7 st. C na wschodzie, przez 8 st. C w centrum, do 9 st. C na zachodzie. Zachodni wiatr na ogół powieje słabo i umiarkowanie, ale okresami może przybrać na sile.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wiosna i tak przyszła!
  Miśki w warszawskim zoo zwiedzają letni wybieg, a sokolica na kominie gdańskiego Lotosu, od tygodnia wysiaduje 4 jaja!!! Żadne ochłodzenie już tego nie zmieni, zima poszła precz!
  ~sers /2019-03-23 11:25
 • Wyż znad Wysp Brytyjskich nas ochłodzi
  Może nie bezpośrednio,ale zgodnie z ruchem wskazówek zegara,ułatwi na krótko spływ zimnych mas powietrza z północy do Polski.Tak wnioskuję z powyższej prognozy.Nie chwalmy pogody tylko wtedy,kiedy świeci słońce.Budząca się przyroda oprócz słońca i ciepła potrzebuje wody,a tego deszczu może być mało. Pamiętam wiosnę z ub.roku,szara zieleń i żółte trawniki.Takiej wiosny byśmy nie chcieli.Brytyjski wyż po rozbudowie i wolnym przemieszczaniu na wschód może zapoczątkować początek posuchy,a w Europie zach.aura i temp. może przypominać lato.Nie narzekajmy na aurę,kiedy pada deszcz,bo tej wilgoci w glebie mamy naprawdę mało.Woda to cenny dar,nie tylko ta z opadów atmosferycznych,ale przede wszystkim ta w kranach.Oszczędzajmy wodę, bo przyszłość niepewna.
  ~Lech /2019-03-22 23:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed świętami zimne powietrze z północy ustąpi miejsca ciepłemu z południa....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Katharina znad Skandynawii...