Informacje

 • Następne pięć dni: deszcz, śnieg i porywisty wiatr

  25-11-2011 17:58

  Prognoza pogody TVN Meteo na najbliższych pięć dni

  Następne pięć dni: deszcz, śnieg i porywisty wiatr

  W weekend będzie mocno wiało i padało

  Shutterstock

  Deszcze, śnieg i porywisty wiatr. Pogoda nie dopisze przez najbliższe pięć dni. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, przyjdzie załamanie aury i prawdziwa szaruga jesienna.

  W sobotę we wschodniej części kraju czeka na przelotny deszcz, a nawet śnieg. Na zachodzie pogodnie, ale na Wybrzeżu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 8 st. C. Już od tego dnia zacznie wiać nad Polską silny wiatr, nawet do 80 km/godz.

  Na koniec tygodnia pohula wiatr

  Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku będzie w niedzielę dość pogodnie. Jednak poza tymi regionami zachmurzenie będzie duże i to z opadami deszczu, a na Podkarpaciu nawet śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podkarpaciu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie silny i porywisty, w porywach 70-90 km/godz., a w strefie przybrzeżnej porywy do ponad 120km/godz.

  Śnieżny poniedziałek na wschodzie


  Na Podlasiu na początku tygodnia spadnie deszcz ze śniegiem. W pozostałych częściach kraju będzie natomiast pogodnie, ale chłodno. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie jeszcze mocno wiać w całej Polsce - okresami w porywach do 70 km/godz.

  Wtorek i środa bardziej pogodne

  Na ogół pogodnie, okresami więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie we wtorek wiać umiarkowanie. W środę też będzie pogodnie w całym kraju. Jednak słupki rtęci pokażą od od 4 st C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Tego dnia będzie też wiać halny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • haha
  mieszkam na Opolszczyźnie i nie spadło ani kropla deszczu
  ~dddd /2011-11-26 16:15
 • Burza
  A czy będą burze ?
  ~Kuba /2011-11-26 13:37
 • i dobrze
  od jakiegoś czasu mamy w europie susze deszcz śnieg jest potrzebny pogodziaże mogliby być z tego zadowoleni czasem wiem ze instrukcja mówi zapowiadać śnieg deszcz jak coś złego nieprzyjemnego ale gdy susza powinno być odwrotnie
  ~cain /2011-11-26 09:45
 • porYwisty, nie porwisty
  ratunku!
  ~korektris /2011-11-26 09:20
 • kiedy przyjdzie zima i czy święta będe białe podobno że w lutym ma być zima
  mam pytanie do synoptyków kiedy bedzie śnieg i ta prawdziwa zima przyjdzie na górny śląsk czyli Częstochowa i okolice n. kalej wręczyca wielka itd...... juz nie możemy się doczekać zimy czy boże narodzenie będzie białe. w drugiej połowie grudnia bedzie zima.
  ~Piotrek /2011-11-26 00:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...