Informacje
 • Nawet 7 stopni, ale też zawieje i zamiecie śnieżne

  12-01-2019 15:29 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shutterstock/PAP/EPA/DUMITRU DORU | Video: TVN24

  Najbliższe dni w pogodzie przyniosą nam kolejne opady śniegu. Należy spodziewać się też zawiei śnieżnych. Na zachodzie termometry pokażą kilka stopni. Chłodniej będzie na wschodzie, możliwy jest tam lekki mróz.

  W niedzielę na wschodzie spadnie śnieg. W pozostałych regionach możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura wyniesie od jednego stopnia Celsjusza na wschodzie do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu, na wschodzie może powodować lokalne zawieje śnieżne.

  W poniedziałek dosypie śniegu

  Kolejny tydzień rozpocznie się przelotnymi opadami śniegu. Termometry pokażą od 0 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni umiarkowany i dość silny wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h. We wschodnich regionach spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne.

  We wtorek synoptycy na przeważającym obszarze kraju prognozują opady śniegu. Tylko na Pomorzu spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od -2 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie dość silny i silny, zachodni. W porywach rozpędzi się do 70 km/h, we wschodnich regionach może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

  Zawieje śnieżne na wschodzie

  Środa na wschodzie kraju upłynie pod znakiem opadów śniegu. Na pozostałym obszarze wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się zachodni, umiarkowany, ale w porywach osiągnie do 50 km/h.  Wschodnie regiony muszą być przygotowane na ryzyko zamieci śnieżnych.

  W czwartek mieszkańcy wschodu nie uwolnią się od śniegu. W pozostałych regionach popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 2 st. C na wschodzie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się dość silny i silny, w porywach jego prędkość może wynieść do 80 km/h. Będzie sprzyjał tworzeniu się zamieci śnieżnych na wschodzie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...