Informacje
 • Nieprzyjemna pogoda w wielu regionach. Lokalnie intensywnie popada deszcz

  02-11-2019 15:10 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Zobacz, co czeka nas w pogodzie Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Przed nami deszczowe i wietrzne dni. Padać będzie w wielu regionach kraju. Termometry pokażą w niedzielę jeszcze 17 stopni Celsjusza, później temperatura nieco spadnie.

  Na niedzielę miejscami prognozowane są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni na Podkarpaciu. Z południa powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 55 kilometrów na godzinę. W Tatrach wystąpi wiatr halny, na Kasprowym Wierchu porywy dojdą do 130 km/h.

  Wiele deszczowych miejsc

  Poniedziałek na zachodzie zapowiada się pogodnie. W pozostałych regionach pojawią się opady deszczu, mogą być dość intensywne - do 20 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr powieje umiarkowanie, w porywach do 45 km/h. W Tatrach nadal wiać będzie halny, na Kasprowym Wierchu do 110 km/h.

  We wtorek na wschodzie i południu przelotnie popada deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni na Podkarpaciu. Umiarkowany, południowo-zachodni wiatr w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Halny rozpędzi się nawet do 140 km/h.

  Czwartek pogodny

  Synoptycy mieszkańcom Dolnego Śląska prognozują pogodną środę. W całej reszcie kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr wiać będzie z zachodu.

  Pogodnie już w całym kraju zrobi się dopiero w czwartek. Tego dnia termometry pokażą maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...