Informacje

 • Nieznośny upał. Wraz z nim gwałtowne burze

  09-08-2017 15:49

  Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni będą upalne

  Foto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH; Ventusky; Film: TVN24

  Gorące, zwrotnikowe powietrze spowoduje w najbliższym czasie wzrost temperatury do nawet do 36 stopni Celsjusza. Będzie też burzowo. Uwaga: jeszcze w weekend znów się ochłodzi.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej. Przez kraj przejdzie również front atmosferyczny. Z południa napłynie gorąca masa powietrza zwrotnikowego, tym samym wypierając chłodniejsze, polarno-morskie nad morze.

  Upalny czwartek

  W czwartek nad Pomorzem i na Rzeszowszczyźnie niebo powinno być pogodne. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na Pomorzu do 36 st. C w Małopolsce. Wiatr wiejący z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Temperatura nie spadnie

  W piątek wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Miejscami może spaść grad. Słupki rtęci pokażą maksymalnie od 24 st. C na Pomorzu Zachodnim do 35 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych o prędkości do 90km/h, powieje z kierunków wschodnich.

  Deszczowa, burzowa sobota

  Na początek weekendu nie prognozuje się ładnej pogody, pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Miejscami może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 90km/h, a będzie wiać z północnego zachodu.

  Chłodniejsza niedziela

  Wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu do 25 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Słoneczny poniedziałek

  Początek tygodnia przyniesie piękną aurę. W całym kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby wiatr powieje z północnego wschodu.

  Tomasz Wasilewski o sytuacji pogodowej


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ciepelko?
  przecie to jest lato Taki klimat,w zime zimno w lato cieplo.
  ~pempek /2017-08-09 18:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...