Informacje

 • Oblodzenia i intensywne opady śniegu. Prognoza zagrożeń pogodowych

  20-02-2019 21:50

  Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna

  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W najbliższych dniach aura może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia przed oblodzeniami, intensywnymi opada śniegu i silnym wiatrem.

  W czwartek w przeważającej części kraju aura może stwarzać zagrożenie. W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim prognozuje się spadek temperatury poniżej zera stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna powietrza sięgnie od -5 st. C do 2 st. C, zaś przy gruncie od około -7 st. C do 2 st. C.

  IMGW może też wydać alerty przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. W partiach szczytowych Karpat prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 centymetrów.

  Ostrzeżenia pojawią się między godziną 7.30 w czwartek a 7.30 w piątek

   

  Powieje mocniej

  W piątek w województwie świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim prognozuje się wystąpienie silnego, północno-wschodniego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę.

  Synoptycy IMGW planują też wydać ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. W partiach szczytowych Karpat prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

  Alerty mogą pojawić się między 7.30 w piątek a 7.30 w sobotę.

  Orientacyjna prognoza zagrożeń

  Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna informacja o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Igor znad środkowego...