Informacje

 • Od piątku ekspresowe oziębienie.
  W weekend uderzenie mrozu z Rosji

  12-03-2018 18:20

  Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Nadchodzą opady deszczu

  Michael/Flickr/Ventusky.com

  Nadchodzące dni w pogodzie przebiegną pod znakiem opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Synoptycy ostrzegają też przed powiewami silnego wiatru. Po kilkudniowym ociepleniu, temperatura znów spadnie poniżej zera.

  We wtorek na zachodzie i północy Polski spodziewane są opady deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. W dzień termometry wskażą maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni wiatr, którego porywy mogą osiągnąć do 50 km/h. W górach prognozowane są zjawiska fenowe. (Wiatr fenowy charakteryzuje się tym, że jego powiewy są ciepłe i suche. Spływa on po stokach górskich do dolin. W Tatrach nazywamy go halnym.)

  W środę czekają nas niemal wszędzie przelotne opady deszczu, a na północy - deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą w dzień od 4 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z północnego-zachodu.

  Znów przydadzą się parasole

  W czwartek na wschodzie prognozowane są przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie - deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach ma być pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

  Piątek przyniesie opady deszczu na  południu kraju. Mieszkańcy reszty Polski mogą liczyć na pogodne niebo. W ciągu dnia na termometrach pojawi się od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h.

  Pierwszy dzień weekendu zapowiada się pogodnie jedynie na północy Polski.
  W pozostałych regionach mogą wystąpić opady śniegu. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Pomorzu. Podmuchy wschodniego wiatru osiągną w porywach do 70 km/h, może on przyczynić się do powstania zawiei i zamieci śnieżnych.

  "Uderzenie zimy"

  - Codziennie będziemy odejmować po kilka stopni - uprzedza prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Dodaje, że od piątku zacznie się gwałtowne, nagłe i szybkie ochłodzenie. - Takie ekspresowe - tłumaczy. - Na nadchodzący weekend szykuje się uderzenie zimy i mrozu z Rosji - dodaje. Informuje, że nocami temperatura może wtedy wynieść -10 stopni Celsjusza, albo nawet mniej.

  Tomasz Wasilewski informuje o pogodzie w najbliższych dniach:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Uderzenie
  Lepsze uderzeniem mrozu z Rosji niż deszcze i chlapacze z Niemiec.gyžo34
  ~Qeri /2018-03-13 14:26
 • snake venom
  ale my nie zapraszaliśmy Zimy z rosji. Niech ona tam zostanie.
  ~snake venom /2018-03-12 19:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....