Informacje
 • Odpoczniemy od upału.
  Niestety tylko przez chwilę

  26-06-2019 15:59 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Pogoda w najbliższych dniach przyniesie chwilowe wytchnienie od upałów. Na ogół będzie słonecznie, jednak znajdą się miejsca, gdzie pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

  W czwartek zachmurzenie będzie zmienne. Na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce synoptycy nie przewidują opadów. Na pozostałym obszarze miejscami możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a w województwach południowych także burz. Spadnie podczas nich do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr w porywach burzowych powieje do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu Gdańskim do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiać będzie umiarkowanie i dość silnie, okresami w porywach do 40-60 km/h, z północnego zachodu.

  Lokalnie przelotny deszcz

  W piątek na Śląsku i Ziemi Łódzkiej możliwe są słabe przelotne opady deszczu. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Warmii do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  W sobotę mieszkańcy Podlasia mogą spodziewać się przelotnego deszczu. Poza tym będzie na ogół słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu wiać będzie słabo i umiarkowanie.

  Do 33 stopni

  Niedziela zapowiada się na ogół słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 28 st. C na Podkarpaciu do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W poniedziałek mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, w czasie których spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych wiatr powieje do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...