Informacje
 • Ostrzeżenia IMGW przed ulewami

  31-05-2020 15:10 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Prognoza pogody na niedzielę 07.06 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda w niektórych regionach kraju może być niebezpieczna. Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na południu kraju pojawią się intensywne opady deszczu. Miejscami suma opadów może sięgnąć 70 litrów deszczu na metr kwadratowy.

  Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek niż Izolda znad Ukrainy zaciągnął wilgoć znad Morza Czarnego i przyniósł obfite opady deszczu nad południowo-wschodnią Polską.

  Ostrzeżenia meteorologiczne

  Alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w województwach:

  - małopolskim (powiaty: oświęcimski, wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz), gdzie spadnie od 40 do 50 l/mkw., a miejscami do 70 l/mkw. Alarmy ważne będą do godz. 3 w poniedziałek;

  - śląskim (w powiatach: raciborskim, rybnickim, Rybnik, wodzisławskim, Żory, pszczyńskim, Jastrzębie-Zdrój, cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała, żywieckim), gdzie miejscami spadnie od 30 do 50 l/mkw. Alerty będą obowiązywać do północy.

   

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...