Informacje

 • Po gorących dniach przyjdą burze, deszcz i grad

  18-05-2017 16:14

  Na szczęście wciąż będzie ciepło

  W najbliższych dniach pojawi się wiele burz

  Foto: timofair/ flickr; film: TVN24

  W ciągu najbliższych dni temperatury wciąż będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. W weekend jednak mogą pojawić się burze, lokalnie z gradem.

  Od Polski odsuwa się wyż znad Skandynawii, który wywierał duży wpływ na pogodę w Polsce. Dzięki niemu cieszyliśmy się słonecznymi dniami. Obecnie kraj dostaje się w obszar obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad Morza Północnego. Z południa zaś napływa ciepłe powietrze zwrotnikowe.

  Gorący piątek

  Noc będzie ciepła i pogodna. Najwyższe temperatury odnotujemy na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Tak samo będzie w ciągu dnia - tam termometry wskażą 28 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy okaże się być wschód, gdzie zanotuje się 23 st. C. W centrum słupki rtęci podskoczą do 26 stopni. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Deszczowe zachód i południe

  Na zachodzie i południu kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane, wzrastające do dużego. Pojawią się opady deszczu, dość intensywne, o natężeniu od 10 do 40 litrów na metr kwadratowy. Może też zagrzmieć i spaść grad. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C. na Ziemi Lubuskiej do 26 st. C. w centrum i na południowym wschodzie kraju. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, od zachodu skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach może osiągnąć prędkość do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Burzowa niedziela

  Na północnym zachodzie kraju niebo będzie pogodne. Na pozostałym obszarze pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu, do 10-40 l/mkw. Może zagrzmieć i spaść grad. Temperatury maksymalne wyniosą od 18 st. C. na Pomorzu Zachodnim, przez 21 w centrum kraju do 22 stopni na wschodzie. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny. Może osiągać prędkość do 80-100 km/godz.

  Pochmurny południowy wschód

  W większości kraju będzie pogodnie. Tylko na południowym wschodzie kraju niebo się zachmurzy. Pojawią się przelotne opady deszczu, do 1-5 l/mkw. Temperatury maksymalne wyniosą od 19 st. C. na Suwalszczyźnie, przez 22 w centrum kraju do 23 st. C. na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

  Ciepły wtorek

  W większości kraju będzie pogodnie, tylko na zachodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego. Pojawią się opady deszczu do 5-20 l/mkw. Mogą wystąpić burze z gradem. Temperatury maksymalne wyniosą od 20 st. C na Suwalszczyźnie przez 23 w centrum kraju do 24 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burach silny może osiągać prędkość do 90 km/godz.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • "W centrum słupki rtęci podskoczą do 26 "
  Gdzie można nabyć trmometr z takim słupkiem?
  ~celcjusz /2017-05-18 16:48

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....