Informacje

 • Po słonecznym weekendzie pogodowy zwrot akcji. Deszcz i burze w całym kraju

  20-04-2018 16:41

  Prognoza pogody na pięć dni

  W najbliższych dniach popada deszcz

  Shutterstock, ventusky.com

  W weekend będziemy jeszcze cieszyć się słońcem i przeważnie letnią wręcz temperaturą. Na początku tygodnia szykuje się jednak zwrot w pogodzie - wystąpią opady deszczu, nie wyklucza się również burz.

  Sobota będzie przeważnie słoneczna. Jedynie nad Polską centralną i południową niebo może się chmurzyć. Nie wyklucza się tam również krótkotrwałych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C w Małopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W regionach wschodnich okresami porywy mogą dochodzić do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1003 hPa.

  Niedziela przeważnie słoneczna

  Również w niedzielę będziemy mogli cieszyć się słońcem. Tylko na zachodzie Polski może wystąpić nieco chmur. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się na ogół słaby, ze zmiennych kierunków.

  W poniedziałek do 20 litrów deszczu

  Na początku tygodnia nastąpi zwrot w pogodzie. Zachmurzenie będzie zmienne, popada też deszcz. Mogą wystąpić burze, a wraz z nimi opady o natężeniu do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 80 km/h. Termometry wskażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

  Do 18 stopni

  We wtorek zachmurzenie będzie duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje przeważnie słabo i umiarkowanie, okresami silniej, z zachodu.

  Burzowa środa

  Środa okaże się pochmurna, pojawią się jednak niewielkie przejaśnienia. Popada deszcz i zagrzmi. Podczas burz spadnie do 20 litrów na metr kwadratowy deszczu, a wiatr w porywach rozpędzi się do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....