Informacje
 • Po weekendzie pogoda pokaże gwałtowne oblicze. Możliwe są burze w całym kraju

  06-07-2018 16:40 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższych dniach pogoda pokaże swoje gwałtowne oblicze. Do poniedziałku burze będą występowały tylko w niektórych regionach, jednak od wtorku obejmą już cały kraju.

  Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Wysp Brytyjskich. Tylko wschód kraju pozostaje pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji, w strefie frontu atmosferycznego. Nadal jesteśmy w ciepłej masie powietrza.

  Weekend miejscami burzowy

  W sobotę na północnym wschodzie i wschodzie Polski pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy i burzami. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 24 stopnie na Pomorzu, Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 27 stopni w pasie od Mazowsza przez centrum kraju po Ziemię Lubuską. Z północnego zachodu będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a w burzach silny do 80 kilometrów na godzinę.

  Niedziela okaże się pogodna na północnym wschodzie, wschodnim Pomorzu i Kujawach. Poza tym będzie pochmurno, a okresami spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy i zagrzmi. Termometry pokażą maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 26 stopni w centrum kraju i na północnym zachodzie. Wiatr wiejący z północnego zachodu i północy okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach może być silny i osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Początek tygodnia raczej pogodny

  W poniedziałek na zachodzie wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. Pozostałe regiony Polski będą pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na północy kraju i Podkarpaciu do 26 stopni w centrum kraju. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Burze, wszędzie burze

  Wtorek jedynie na Śląsku nie zapowiada się burzowo. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnym deszczem do 10-30 litrów na metr kwadratowy i burzami z gradem. Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 26 stopni w centrum. Wiatr ze zmieniających się kierunków powieje słabo i umiarkowanie. W burzach może jednak okazać się silny i osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Na środę synoptycy prognozują opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy i burze z gradem dla całego kraju. Towarzyszyć im będzie umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Temperatura wahać się będzie od 22 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, przez 24 stopnie w centrum kraju do 27 stopni na Podlasiu. Wiatr powieje z północy i północnego wschodu słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie. W burzach okaże się silny do 90 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...