Informacje
 • Pochmurno i deszczowo,
  ale na krótko odetchniemy od burz

  22-05-2019 17:25 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Jakie są prognozy na kolejne dni? Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W prognozach widać kilkudniową przerwę od burz. Wyładowania atmosferyczne będą się dawać jeszcze we znaki w czwartek. Kolejne dni przyniosą uspokojenie. Gwałtowna aura może powrócić w przyszłym tygodniu.

  Polska pozostaje pod wpływem układu niżowego z centrum przemieszczającym się znad Lubelszczyzny na wschód, nad Ukrainę. Kraj pozostaje w ciepłej i bardzo wilgotnej masie powietrza polarnego. Od zachodu powietrze będzie wypierane przez chłodniejsze masy powietrza polarnego.

  Jeszcze jeden burzowy dzień

  W czwartek na krańcach zachodnich kraju powinno być pogodnie i bez opadów. W pozostałych regionach możemy spodziewać się opadów deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W południowej części Śląska, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pojawią się intensywne opady deszczu rzędu 20-50 l/mkw. Najwięcej deszczu spadnie w górach - do 70 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami pojawią się też burze. Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 17 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Podlasiu. Powieje północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, a w burzach silny - jego prędkość może dochodzić do 90 km/h.

  Uspokojenie aury

  Piątek przyniesie odpoczynek od burz. W całym kraju prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie Polski okresami będzie wzrastać do dużego, możliwe są tam niewielkie opady do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na południu, przez 20 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  W sobotę utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie. Jedynie na zachodzie nie będzie padać. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Termometry wskażą od 15 st. C na Górnym Śląsku, przez 21 st. C w centrum kraju, po 22 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, na północy okresami silniej.

  Powrócą burze

  W niedzielę synoptycy nie zapowiadają większej zmiany w pogodzie. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na północy i w centrum popada deszcz rzędu 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 12 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach na Wybrzeżu rozpędzi się do 80 km/h.

  Poniedziałek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie w całym kraju. Tylko na południowym wschodzie nie będzie padać. W pozostałych regionach pojawią się opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw., na Śląsku może zagrzmieć. Termometry pokażą od 19 st. C na północy, przez 21 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 70 km/h. Najsilniej powieje w burzach - do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...