Informacje
 • Pochmurno i deszczowo,
  ale na krótko odetchniemy od burz

  22-05-2019 17:25 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Jakie są prognozy na kolejne dni? Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W prognozach widać kilkudniową przerwę od burz. Wyładowania atmosferyczne będą się dawać jeszcze we znaki w czwartek. Kolejne dni przyniosą uspokojenie. Gwałtowna aura może powrócić w przyszłym tygodniu.

  Polska pozostaje pod wpływem układu niżowego z centrum przemieszczającym się znad Lubelszczyzny na wschód, nad Ukrainę. Kraj pozostaje w ciepłej i bardzo wilgotnej masie powietrza polarnego. Od zachodu powietrze będzie wypierane przez chłodniejsze masy powietrza polarnego.

  Jeszcze jeden burzowy dzień

  W czwartek na krańcach zachodnich kraju powinno być pogodnie i bez opadów. W pozostałych regionach możemy spodziewać się opadów deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W południowej części Śląska, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pojawią się intensywne opady deszczu rzędu 20-50 l/mkw. Najwięcej deszczu spadnie w górach - do 70 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami pojawią się też burze. Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 17 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Podlasiu. Powieje północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, a w burzach silny - jego prędkość może dochodzić do 90 km/h.

  Uspokojenie aury

  Piątek przyniesie odpoczynek od burz. W całym kraju prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie Polski okresami będzie wzrastać do dużego, możliwe są tam niewielkie opady do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na południu, przez 20 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  W sobotę utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie. Jedynie na zachodzie nie będzie padać. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Termometry wskażą od 15 st. C na Górnym Śląsku, przez 21 st. C w centrum kraju, po 22 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, na północy okresami silniej.

  Powrócą burze

  W niedzielę synoptycy nie zapowiadają większej zmiany w pogodzie. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na północy i w centrum popada deszcz rzędu 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 12 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach na Wybrzeżu rozpędzi się do 80 km/h.

  Poniedziałek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie w całym kraju. Tylko na południowym wschodzie nie będzie padać. W pozostałych regionach pojawią się opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw., na Śląsku może zagrzmieć. Termometry pokażą od 19 st. C na północy, przez 21 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 70 km/h. Najsilniej powieje w burzach - do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...