Informacje

 • Początek majówki z przewagą lata.
  Burze i szansa na 30 stopni

  26-04-2018 16:34

  Prognoza pogody na pięć dni

  W najbliższych dniach czekają nas burze, ale i słońce

  Shutterstock, ventusky.com

  W najbliższych dniach powróci do nas wiosenne lato. Przyniesie wysoką temperaturę, jednak również burze i okresami opady deszczu. Wskazania termometrów powyżej 20 stopni będą codziennością dla niemal całego kraju.

  W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Jedynie na Pomorzu Zachodnim, Suwalszczyźnie i Mazurach może popadać. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. W południe warszawskie barometry wskażą 1004 hPa.

  Pogodna sobota

  Pierwszy dzień weekendu przywita nas pogodnym niebem. Opady deszczu prognozujemy tylko dla regionów północnych. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Warmii do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowy.

  O pogodzie w weekend majowy we "Wstajesz i wiesz" opowiadał Tomasz Wasilewski

  Burzowa niedziela

  W niedzielę zachmurzenie będzie zmienne. Na północy i zachodzie kraju może zagrzmieć. W burzach spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się do 80 km/h. Temperatura wyniesie maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr powieje z kierunków wschodnich.

  Prawdziwie letnia aura w poniedziałek

  Ostatni dzień kwietnia okaże się dość pogodny i naprawdę ciepły. Na wschodzie i południu wystąpią przelotne opady deszczu. Nie wyklucza się tam też burz z opadami deszczu o natężeniu do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h.

  Poniedziałek ma szansę stać się pierwszym dniem w tym roku, w którym słupki termometrów wskażą nawet 30 stopni. Tak gorąco ma być w najcieplejszym regionie Polski - na Podkarpaciu. Najniższą, a jednocześnie wciąż dość wysoką temperaturę odnotują termometry na Nizinie Szczecińskiej - 25 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje ze zmiennych kierunków, w porywach z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.

  Przeważnie pogodny początek maja

  Wtorek na zachodzie i północy kraju zapowiada się pogodnie. W pozostałych regionach będzie pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią również opady deszczu i burze, w trakcie których może spaść do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr osiągnąć prędkość do 80 km/h. Odnotujemy trochę niższą temperaturę niż w ostatnich dniach. Najchłodniejszy okaże się rejon Niziny Szczecińskiej, gdzie spadnie do 19 st. C, najcieplejsze zaś Podkarpacie - tutaj odnotujemy 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

  Co w dalszej perspektywie?

  W świetle obecnych wskazań modeli meteorologicznych, w kolejnych dniach majówki wciąż będziemy mogli cieszyć się słońcem oraz temperaturą przekraczającą 20 stopni. Środa i czwartek okażą się dość spokojne. Miejscami popada deszcz, jednak nie prognozujemy burz. Zgoła inne mają być piątek i sobota - w te dni może zagrzmieć na przeważającym obszarze Polski. Temperatura dojdzie nawet do 27 st. C.

  W niedzielę zaś napłyną masy powietrza z północy, co przyniesie ochłodzenie. Na termometrach zobaczymy wartości niższe niż 20 stopni, jednak niebo pozostanie pogodne.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Kapryśna pogoda
  Pogodowej huśtawki ciąg dalszy. Brak stabilności. Co się stało z pogoda???
  ~niepodobamisietapogoda /2018-04-27 10:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....