Informacje

 • Pogoda groźna. Do późnego wieczora

  08-07-2017 20:36

  Obowiązują w dziewięciu województwach

  Będzie burzowo

  Fot. Shutterstock, film: TVN24

  Nad Polską przechodzi front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty meteorologiczne.

  Już w piątek przez Polskę południową przeszły gwałtowne burze, miejscami z gradobiciem. W sobotę taka sytuacja może się powtórzyć. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

  Prognozowane są burze z opadami deszczu od 20 do 30 l/mkw. Porywy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22.

  WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

  Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 l/mkw. Porywy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h. Lokalnie spodziewany jest grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 15 do 22.

  WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 30 l/mkw, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie prognozowany jest opad gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13 do 22.

  WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

  Spodziewane są burze z opadami deszczu od 15 do 30 l/mkw. Porywy wiatru w burzach osiągną prędkość do 75 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13.30 do 22.

  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Spodziewane są burze z opadami deszczu miejscami do 25 l/mkw. Prognozowana prędkość wiatru dojdzie w porywach do 75 km/h. Lokalnie możliwy jest grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13 do 22.

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 25 l/mkw. Porywy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13 do 22.

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

  Zobacz prognozę pogody na sobotę


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...