Informacje
 • Pogoda na 16 dni: chwila oddechu i znowu 30 stopni

  21-06-2020 13:34 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: upał na jakiś czas opuści Polskę Foto: tvnmeteo.pl/Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Przez kilka dni odczujemy spadek temperatury, i co ważne, wilgotności powietrza, a to sprawi, że aura będzie mniej męcząca niż obecnie. Sprawdź 16-dniową prognozę pogody, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Od kilku dni do Polski docierają dwie różne masy powietrza: gorąca i bardzo wilgotna do wschodniej Polski (stąd burze i ulewy) oraz chłodniejsza - na zachód kraju. Podobny stan rzeczy utrzyma się jeszcze w poniedziałek, ale od wtorku wszyscy odetchniemy świeższym powietrzem z zachodu. Zanim to się stanie, to jeszcze na początku tygodnia za napływ gorącego i wilgotnego powietrza do Polski będzie nadal odpowiadać czarnomorski niż, którego wpływy w naszej części kontynentu powinny słabnąć w najbliższych dniach (patrz mapa).

  Przed nami łagodny, ale odczuwalny spadek temperatury w pierwszych dniach tygodnia - we wtorek i środa najwyższa temperatura w naszym kraju wyniesie 23-24 stopnie Celsjusza. Później jednak znowu dotrze do Polski gorące powietrze i w czasie najbliższego weekendu czeka nas trzydziestostopniowy upał. Ta najgorętsza pogoda utrzyma się przez kilka dni, a następnie zrobi się nieco chłodniej i na początku lipca temperatura będzie bardziej umiarkowana, niż pod koniec czerwca i wyniesie od 20-22 st. C na północy i do 26-27 st. C na południu kraju.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...