Informacje

 • Pogoda na 16 dni:
  ciepło, ale z małą przerwą

  15-04-2018 15:47

  Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza na 16 dni

  Shutterstock

  Z Afryki do Polski płynie kolejna fala wyjątkowo ciepłego powietrza.

  Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich dniach, również i teraz Polska będzie najcieplejszym lub jednym z najcieplejszych krajów Europy. Wynika to z tego, że główny strumień afrykańskiego powietrza dotrze właśnie do centrum kontynentu. Będzie temu sprzyjać dobrze nam znany od wielu dni układ ciśnienia nad Europą, czyli niże na zachodzie i południu, a wysokie ciśnienie po wschodniej stronie kontynentu. Takie położenie ośrodków ciśnienia jest i będzie przyczyną południowej cyrkulacji powietrza.

  Przed nami bardzo ciepłe dni - na początku tygodnia może być nawet 26 stopni. Później temperatura obniży się o kilka stopni, ale nadal możemy liczyć na 22-23 stopnie. Wyraźnie chłodniej zrobi się w ostatnim tygodniu kwietnia. Od 24 kwietnia temperatura spadnie poniżej 20 stopni i czasami może wynosić tylko od 11 do 16 stopni. Po tym ochłodzeniu ocieplenie powinno nastąpić na przełomie kwietnia i maja.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ''Grzmot w kwietniu dobra nowina,już szron roślin nie pościna''
  Jest to tylko przysłowie i nie trzeba brać tego dosłownie.Skoro jednak powstało, to coś w tym musi być. W historii pogody często bywało tak,że po ciepłym i słonecznym,ale nie burzowym kwietniu nastał chłodny maj,a póżniej mokry czerwiec.Bywało i tak,chociaż rzadziej,że maj kontynuował ciepłą i słoneczną pogode z kwietnia.Wówczas o słonecznym i ciepłym lecie można było zapomnieć. W tym roku kwietniowy rozkład układów barycznych to zupełnie inna ''bajka''niż w ostatnich dwóch latach.W lecie z rodziną i przyjaciółmi wybieram sie na dłuższe wakacje nad Bałtyk.Śledząc od lutego do teraz rozkład układów barycznych w Europie, moim zdaniem nadchodzące lato nad polskim morzem nie będzie za ciekawe.Panie Tomaszu,gdyby pojawiły się wstępne prognozy odnośnie lata od modeli amerykańskich,to proszę opublikować.Są one mało wiarygodne,ale nie do końca.Mogą być niezmiernie pomocne w planowaniu.
  ~Lech /2018-04-16 18:10

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...