Informacje
 • Pogoda na 16 dni:
  do Polski idzie duże ocieplenie

  29-12-2019 14:59 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: do Polski idzie duże ocieplenie Foto: Aaron Burden/Unsplash.com/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach temperatura wzrośnie nawet do siedmiu stopni powyżej zera. Sprawdź autorską prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego na 16 dni.

  Po chwilowym ochłodzeniu i krótkiej wizycie arktycznego powietrza z północy w naszym kraju znowu zrobi się cieplej. Przyczyną ocieplenia będzie atlantyckie powietrze, które dotrze do nas dzięki temu, że na północy kontynentu będzie niż, a na południe od Polski pas wysokiego ciśnienia. Taki układ pogodowych sił nad Europą sprawi, że powietrze będzie przemieszczać się z południowego zachodu w nasze rejony i to właśnie spowoduje wzrost temperatury. W czasie kiedy u nas będzie ocieplenie, to zimne powietrze ze wschodu popłynie nad Bałkany oraz Grecję i tam początek tygodnia będzie zimny, a w górach także śnieżny (patrz mapa).

  Ostatnie dni starego roku i pierwsze nowego to zdecydowanie ciepła pogoda jak na tę porę roku. Z wyjątkiem gór temperatura będzie dodatnia i wyniesie od 1, 2 stopni na wschodzie do 6, 7 na zachodzie kraju. Później, w czasie pierwszego styczniowego weekendu, zrobi się chłodniej i miejscami będzie mroźno, na wschodzie kraju do -2, -3 stopni w ciągu dnia. To ochłodzenie będzie jednak krótkotrwałe i po kilku zimniejszych dniach znowu ociepli się do 5, 6 stopni powyżej zera. Kolejnego niewielkiego ochłodzenia i lekkiego mrozu możemy spodziewać się po 12 stycznia.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • @Lech w poprzednich latach też w styczniu występowały największe mrozy
  Zwykle po 6 stycznia, w tym roku być może później albo wcale.
  ~Nick /2020-01-01 16:14
 • @ Nick
  W mojej miejscowości (kujawsko-pomorskie) sporo ludzi też zwątpiło w zimę.Z relacji z nimi wynika, że jak tak długo jej nie ma,to już nie będzie.Większość z nich pragnie,aby chociaż przez tydzień utrzymał się mróz i śnieg.Z mojego doświadczenia mogę Tobie powiedzieć,że po długim okresie ciepła,pogoda w styczniu etapami powinna przymierzać się do zmian,a po 15 stycznia temperatury nocą powinny wskazywać wartośći dwucyfrowe na minusie.To jest wszystko teoria,ale trzeba mieć nadzieję.Na bieżąco śledź pogodę w TVN Meteo,a będziesz wiedział wszystko.
  ~Lech /2019-12-31 17:53
 • Ocieplenie klimatu
  Czyżby w tym roku w ogóle zimy nie było? Nawet w styczniu na krótko?
  ~Nick /2019-12-30 23:41
 • Ocieplenie
  Nie ma co się dziwić,że w Polsce nie ma zimy i nadal będzie ciepło, skoro daleko na północy w Murmańsku również jest ciepło,jak na koniec grudnia,a w najzimniejszym miejscu Jakucji,mimo panującej nocy temp.w tej chwili wynosi tylko -44 st.( rekord,to minus 72,2 st.w2004 r),a w styczniu przewidywany jest tam wzrost temp.nawet o 10 st. Wygląda na to, że większość regionów półkuli północnej od Nowego Roku doświadczy nietypowego ocieplenia.
  ~Lech /2019-12-30 17:01
 • szczęśliwy myśliwy
  Zima trzydziestolecia jest straszna. Jak żyć?!
  slavk0 /2019-12-30 09:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...