Informacje
 • Pogoda na 16 dni: jeszcze trochę październikowego lata

  07-10-2018 14:47 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Prognoza na 16 dni Foto: Shutterstock, tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni.

  Wysoką, jak na październik, temperaturę będziemy zawdzięczać ciepłemu powietrzu, które ma nadal napływać do naszej części Europy z zachodu i południa. Taką cyrkulację powietrza powodują wspólnie wyż, który na początku tygodnia będzie rozciągać się od Litwy po Atlantyk oraz niż z północy kontynentu. Między tymi układami ciśnienia powietrze przemieszcza się z południowego zachodu na północny wschód (patrz mapa), a to dla nas oznacza jeszcze kilka zdecydowanie ciepłych dni.

  Do połowy miesiąca na południu kraju możemy spodziewać się nawet 21-22 stopni. Północ Polski będzie wyraźnie chłodniejsza i tam w tym czasie w niektóre dni ma być tylko 13-15 stopni. Po 15-tym października temperatura wszędzie się obniży i już nie będzie przekraczać 20 stopni. Po tym ochłodzeniu w południowej części kraju będzie około 10-12 stopni, a w pozostałych regionach do 14-16 stopni. Na podobnym poziomie temperatura utrzyma się do 23-go października.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zmiany
  Przyzwyczajajmy sie do nowej definicji slowa LATO Lato to beda temp powyZej 30 stopni natomiast to co mamy teraz to zwykla ciepla jesien Klimat sie zmienil i to w tym roku widac bylo ewidentniw
  ~Klimatyczny /2018-10-11 23:50
 • Lato w październiku.
  W minionych latach,kiedy jeszcze nie było takich drastycznych zmian klimatu,nasi ojcowie szczególną uwagę przykładali do października. Na podstawie tego miesiąca umieli przewidzieć pogodę w święta. Gdyby mieli przed sobą obecny, zapowiadający się ciepły, bardzo słoneczny stabilny pażdziernik, powiedzieliby: ''Listopad postraszy zimą''.''W Boże Narodzenie dzieci ulepią bałwana.'' Obecnie mamy do czynienia z inną sytuacją.Klimat jest rozregulowany i nieprzewidywalny. Prędzej,czy póżniej pażdziernikowe lato dobiegnie końca,ale słoneczna aura z przewagą wiatrów południowych i krótkimi załamaniami pogody, może utrzymać się do końca astronomicznej jesieni. Wszystko na to wskazuje,że na wschód od Polski rozbuduje się silny wyż, bo tylko takie jego położenie gwarantuje utrzymanie się długiej stabilnej i słonecznej pogody. Aura ciągle wszystkich zaskakuje.Nieczęsto zdarza się lato w pażdzierniku. Ciekawe,czym pogoda jeszcze jest w stanie nas zaskoczyć.
  ~Lech /2018-10-08 00:16
 • Ale co tam !
  Już za pół roku znowu wiosna !
  ~ala /2018-10-07 15:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...