Informacje

 • Pogoda na 16 dni:
  klęska chwilowego ocieplenia

  11-03-2018 15:36

  Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock, TVN Meteo

  Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas aż z północnej Afryki.

  Przejściowemu ociepleniu w naszej części Europy sprzyja rozległy niż, którego centrum przesuwa się nad zachodnią częścią kontynentu. Po obrzeżach tego niżu płynie z południa na północ ciepła masa powietrza. Dociera ona do centrum kontynentu i próbuje przedostać się jeszcze dalej na północ, aż do Zatoki Fińskiej. W tym samym czasie mroźny wyż nadal pilnuje pogody na wschodzie Europy oraz na północy Skandynawii. Zgromadzone tam zimne powietrze za tydzień może przeniknąć w nasze rejony kontynentu (patrz mapa).

  Początek tygodnia zapowiada się wiosennie ciepło - w centrum i na południu kraju będzie aż 16-17 stopni Celsjusza. Od środy temperatura zacznie jednak spadać i już w czasie najbliższego weekendu do Polski może wtargnąć mroźne powietrze z północy. Wtedy temperatura na północy i wschodzie kraju w ciągu dnia może być ujemna: od -2 do -3 stopni. W następnych dniach, czyli już na początku astronomicznej wiosny, też będzie chłodno, bo zaledwie od 1-2 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie Polski. Nieco cieplej powinno zrobić się po 25 marca - wówczas temperatura wzrośnie do 10 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jaka "klęska"...
  To sytuacja całkowicie normalna. Takie masy powietrza w marcu - to rzadkość i nie są niczym normalnym. Dlatego cieszmy się, że za kilka dni znów zbawiennie ochłodzenie!!!
  ~MiKi /2018-03-12 13:46
 • Jeszcze pojeżdżę na nartach
  Zapowiada się piękna niedziela ze śniegiem na Szrenicy
  ~pio /2018-03-12 13:35
 • Zamieszanie w pogodzie
  Takie drastyczne zmiany temperatur z jakimi mamy do czynienia muszą niepokoić. Przyroda w takich warunkach nie ma szans na normalną wegetację.Co wzejdzie to wymarznie.To może być dopiero początek niekorzystnych zmian i te kolosalne wahania (różnice) temp.mogą się pogłebić.Za 3 tygodnie Święta Wielkanocne i można sobie zadać pytanie,czy temperatury zbliżone bedą do tych z Swiąt Bożego Narodzenia,czy będzie zimniej. A może pogoda pozytywnie nas zaskoczy, jest to mało prawdopodobne.
  ~Lech /2018-03-11 23:50
 • RE
  Czekam Na te Burze W Krakowie
  ~aka /2018-03-11 22:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....