Informacje

 • Pogoda na 16 dni: mróz napotka silnego wroga

  14-01-2018 14:10

  Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroźnemu powietrzu.

  Napływ tego cieplejszego powietrza z zachodu stanie się możliwy z powodu odsunięcia się i osłabnięcia wyżu. To sprawi, że wilgotne i ciepłe masy powietrza wedrą się do centrum kontynentu, przynosząc wzrost temperatury (i opady). Ocieplenie najbardziej będzie dało się odczuć na zachodzie (Polski i Europy), bo im dalej na wschód, tym mocniejsze będą wpływy mroźnego wyżu. W zależności od jego położenia zmieniać będzie się też zasięg mroźnej pogody.

  Nowy tydzień zacznie się od mroźnej pogody - na wschodzie kraju w dzień będzie nawet -6 stopni. Później, w miarę napływu cieplejszego powietrza, mróz będzie łagodnieć, a na zachodzie Polski odwilż będzie wyraźna i może tam być nawet do 5 stopni powyżej zera. Podobna temperatura, z niewielkimi wahaniami, utrzyma się właściwie do końca stycznia: we wschodniej połowie kraju będziemy mieć lekką zimę i taki też mróz, a w tym samym czasie na zachodzie dzienna temperatura będzie zazwyczaj dodatnia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nie będzie nudy w pogodzie.
  Tak jak nie nudzą się,jeżeli chodzi o pogodę mieszkańcy USA,Kanady czy Australii, w Polsce też nie będzie powodów do nudy.Mróz jaki mamy w tej chwili,nie wytrzyma naporu atlantyckiego powietrza i wraz z wyżem polegnie.Czekają nas nieprzyjemne pogodowe zjawiska.Do tego wszystkiego dołączy b.aktywny niż, który z Atlantyku przez Wyspy Brytyjskie i M.Północne szybko będzie przemieszczał się na wschód i ok.18/19 stycznia osiągnie Bałtyk.Ten niż należy mieć na oku i w pore ostrzec przed wszystkimi jego skutkami,bo może narozrabiać ,a wiatr przekroczy 100 km/h.Potem kilka dni spokoju.Moim zdaniem w trzeciej dekadzie pogoda znowu może nas zaskoczyć wysokimi temperaturami niepasującymi do stycznia.
  ~Lech /2018-01-15 14:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w Polsce kształtują dwa niże z południa. ...