Informacje
 • Pogoda na 16 dni: najpierw śnieg, a zaraz potem kwietniowy upał

  13-04-2014 17:08 AUTORSKA PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA TOMASZA WASILEWSKIEGO

  Prognoza pogody na 16 dni: lekkie ochłodzenie, a potem coraz cieplej

  Fpt. TVN Meteo/Kontakt Meteo/Monika_Szulak / Film: TVN Meteo

  Najnowsza 16-dniowa prognoza jest bardzo różnorodna i pełna skrajności. W czasie tych nieco ponad dwóch tygodni zdążymy zarówno zmarznąć jak i poczuć kwietniowy upał.

  Zaczniemy od ochłodzenia i załamania pogody. Poniedziałek, wtorek i środa to dni, o których nie da się powiedzieć wiele dobrego. Będzie padać deszcz, a na wyżynach i w górach możliwy jest deszcz ze śniegiem i śnieg. Ma być też zimno - od 5 do 14 stopni.

  Przyczyną takiej pogody, a raczej niepogody będzie niż, który usadowi się w pobliżu naszej wschodniej granicy. W tym samym czasie na zachodzie Europy będzie wyż. Takie położenie tych dwóch ośrodków ciśnienia sprawi, że z północy napłynie zimne powietrze. W górach będzie mróz, a na nizinach przenikliwe zimno wspomagane czasami nieco silniejszym wiatrem. Tak będzie wyglądać przyczyna zimnej pogody.


  Po tym załamaniu pogody na początku tygodnia, później, tuż przed świętami, czeka nas poprawa aury i ocieplenie. W czasie świąt temperatura będzie się utrzymywać w zakresie od 11 do 21 stopni i wygląda na to, że najlepsza pogoda będzie na zachodzie kraju, a najwięcej chmur i deszczu pokaże się na południu i wschodzie Polski.

  Po świętach zrobi się jeszcze cieplej i może zdarzyć się tak, że temperatura wzrośnie nawet do 24 stopni. Poświąteczny tydzień zapowiada się prawie jak lato… Kwietniowe lato nie może jednak trwać zbyt długo i dlatego pod koniec miesiąca przewiduję umiarkowane ochłodzenie i temperaturę od 12 do 18 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w niedzielę, 20 kwietnia.

  CZYTAJ INNE WPISY NA BLOGU TOMASZA WASILEWSKIEGO

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogoda na 16 dni
  szkoda ze nie ma pogody 16 dniowej w Niedzielę po wiadomościach zawsze na to czekałem.Może tvn zmieni decyzję i ona wróci.Liczę na to.Pozdrawiam.
  ~saszko /2014-04-15 10:26
 • ciepełko wkrótce !
  W każdą niedziele oczekiwałem na na prognoze długoterminową a od pewnego czasu lipa - nieważne że się nie zawsze sprawdzała ale można było przewidzieć czy bedzie lepiej czy gorzej. Dzięki Tomku - przynajmniej mniej więcej wiem kiedy się ciepło zbliży ;D.
  ~omenus /2014-04-14 11:10
 • dziękuję
  Panie Wasilewski!
  Bardzo dziękuję za Pana prognozy długoterminowe (mimo tych komentarzy).
  Wiem jak trudno prognozować na dwa tygodnie,wiem,że nie zawsze się sprawdza,ale zawsze zaglądam jakie są przewidywania.Życzę jak najwyższej sprawdzalności i ciepło pozdrawiam.Ewa
  ~Ewa /2014-04-14 09:28
 • DOBRA ROBOTA
  Panie Tomaszu fajna sprawa taka prognoza:) Widac ze zna sie Pan na rzeczy. pozdrowionka z Kielc
  ~artur80 /2014-04-14 09:28
 • Nie pleć głupot
  Panie Wasilewski, najpierw trzeba trafnie określac pogodę na jutro i pojutrze a dopiero później silić się na prognozę np 2-tygodniową. Powinniście się wstydzić, że wciąż wasze prognozy sa chybione, prognozy krótkoterminowe. To co Pan robi jest denerwujące, jest głupotą
  ~Jozef /2014-04-14 08:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...