Informacje

 • Pogoda na 16 dni:
  najzimniej kilka dni przed majówką

  22-04-2018 15:10

  Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Przyjdzie ochłodzenie

  Shutterstock/Makistock/TVNMeteo

  Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temperatury.

  Pogodny wyż, który zapewniał nam znakomitą pogodę, słabnie i odsuwa się na wschód Europy. To sprawi, że od zachodu w głąb kontynentu będą przedzierać się kolejne fronty atmosferyczne i niże, dla których do tej pory wyż stanowił przeszkodę. Wraz z frontami przemieszczającymi się znad Atlantyku będzie do nas stopniowo docierać chłodniejsze powietrze, które na razie znajduje się w północno-zachodniej części Europy.

  Do połowy tygodnia na wschodzie i południu kraju możemy liczyć jeszcze na ciepłą pogodę z temperaturą sięgającą 23-24 stopni. Później jednak w całej Polsce odczujemy ochłodzenie i kilka dni przed majówką będzie zaledwie od 13 do 17 stopni.

  Po kilkudniowym ochłodzeniu cieplej zrobi się w ostatnich dniach kwietnia oraz na początku maja i wtedy znowu może być ponad 20 stopni.

  Najcieplej w czasie długiego majowego weekendu zapowiada się jego końcówka z temperaturą do 25 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Z życia wzięte
  Nie chciałem dodawać komentarza,bo wszystko jest powyżej dokładnie pokazane i opisane,ale jak od niektórych usłyszałem,że w weekend majowy najlepiej siedzieć w domu,bo będzie zimno,to musiałem spytać,skąd takie informacje. Żródłem tej zimnej prognozy jest piątkowe wydanie gazety FAKT.Jest tam prognoza pogody na 16 dni,zaczynająca się od 21 kwietnia, wydana przez Biuro Prognoz Pro-GEM w Gdyni.Rzeczywiście ,niektóre temperatury mogą szokować. Jak widać sporo ludzi czytało tą prognozę.Jak chcecie dowiedzieć się, jaka naprawde będzie majówka, to korzystajcie ze strony internetowej TVN METEO, lub prognoz pogody na antenie TVN. Nigdzie nie dowiecie się dokładniej.Nie namyślajcie się,zacznijcie wyjazdy już od soboty,temperatura szybko powinna powędrować w góre.Z mojego doświadczenia wiem,że najlepsza pogoda z dużą dawką śłońca występuje przy przejściu z pogody chłodnej na ciepłą w pierwszej fazie ocieplania.W dalszym okresie formują się burze i ta temperatura staje się zróżnicowana.Jak krótkie wypady nad morze.to najlepiej planować dzień przed zapowiadanym ociepleniem. Żeby to wszystko sobie jeszcze poukładać przed majówką, to czytajcie lub śledzcie na bieżąco dokładnie prognozy pogody w TVN najlepiej w internecie na stronie TVN METEO.O ewentualnych zmianach dowiecie się najszybciej. Innych zródeł nie polecam.
  ~Lech /2018-04-24 18:19
 • świetnie
  I oby się to nie zmieniło.
  ~Nick /2018-04-22 20:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....