Informacje
 • Pogoda na 16 dni: temperatury mocno w górę. Wraca lato

  26-05-2013 17:20 Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Prognoza pogody na 16 dni: wraca lato

  fot. TVN Meteo/Shutterstock / film: TVN Meteo

  Wysokie temperatury będą nam towarzyszyć już od końca maja. Choć pierwsze kilka dni może być jeszcze chłodne, temperatura będzie regularnie wzrastać. Synoptycy przewidują, że w drugim tygodniu czerwca termometry wskażą od 20 do niemal 30 st. C.

  Początek ostatniego tygodnia maja będzie jeszcze chłodny. W poniedziałek temperatura będzie się wahać między 15 a 19 st. C., zaś na Pomorzu mogą wystąpić dość intensywne opady deszczu. Wiejący z południowego zachodu wiatr będzie umiarkowany.

  Ciepło, cieplej, lato

  Podobnie będzie także 28 maja, we wtorek - synoptycy przewidują występujące lokalnie burze i intensywne opady deszczu. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej temperatura może osiągnąć tylko 19 st. C.

  Od 29 maja temperatura będzie wzrastać. Najcieplej będzie na terenie Małopolski, gdzie termometry w środę mogą wskazywać nawet 24 st. C.

  - W ciągu najbliższego tygodnia, już od środy, zacznie napływać do nas ciepłe powietrze z Basenu Morza Śródziemnego - komentuje meteorolog TVN Meteo Wojciech Raczyński - Niestety, tak wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze i należy się spodziewać gradu, opadów rzędu 15-30 litrów na metr kwadratowy oraz porywów wiatru do 90 km/h.

  PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA - CZYTAJ CAŁY KOMENTRZ

  W Boże Ciało zdecydowana większość dnia powinna być pogodna, choć na terenie całej Polski mogą wystąpić lokalne burze i deszcze. Podobna aura utrzyma się także w piątek.

  Będzie coraz cieplej

  Pierwszy dzień czerwca powita nas prawdziwie letnią aurą. Synoptycy przewidują, że temperatura może wzrosnąć nawet do 28 st. C. Następne dni mogą nam przynieść odrobinę ochłodzenia - już w niedzielę będzie o kilka stopni chłodniej, oscylując między 22 a 27 st. C. Chłodno będzie także w poniedziałek, a najzimniej we wtorek 4 czerwca - temperatura nie przekroczy 20 st. C.

  W środę stopniowo będzie do nas wracać lato. Temperatura będzie wzrastać o kilka stopni każdego dnia. Sobota i niedziela (8 i 9 czerwca) zapowiada się naprawdę przyjemnie, termometry będą wskazywać od 22 do nawet 28 st. C. Najcieplej będzie 11 czerwca - synoptycy przewidują nawet 30 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dawno nie aktualne!
  ...
  ~maja /2013-05-28 19:08
 • Same błędy w prognozach portalu tvnmeteo
  Macie problem żeby przewidzieć pogodę na dwa najbliższe dni... W prognozie 16 dniowej jest co innego niż w 16 dniowej dla miast.
  ~Mike /2013-05-28 15:50
 • nie sprawdzi się...
  już teraz wiadomo,że o 30 stopniach będziemy mogli pomarzyć :-) i bardzo dobrze :)
  ~misiek30 /2013-05-28 11:00
 • @anods
  Szarugi są jesienne, a nie wiosenne!! Odżywiaj się prawidłowo, ubieraj odpowiednio, a przeziębienie Cię nie złapie!! No chyba, że jesteś cherlakiem.
  ~lato /2013-05-27 18:12
 • do miłośników wiosennej szarugi
  Muszę zgnoić zwolenników wiosennej szarugi, ale z was ponuracy lubicie taką deszczową, zimną, pochmurną pogodę z silnym wiatrem gdzie łatwo jest się przeziębić i chodzenie ciągle w kurtkach z parasolkami?? żałosne dziwię się wam.
  ~anods /2013-05-27 15:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...