Informacje

 • Pogoda na 16 dni: tydzień zimy, potem ocieplenie

  20-01-2013 17:52

  Dodatnie temperatury już w końcu stycznia

  Pogoda na 16 dni: ocieplenie za tydzień

  Przed nami jeszcze tydzień mroźnej i śnieżnej zimy - wynika z prognozy pogody na 16 dni. W końcówce stycznia czeka nas przełom: temperatury "wskoczą na plus". Początek lutego to zdecydowane ocieplenie i odwilż.

  Przez najbliższe dni w Polsce będzie dominował wpływ niżu Gong z centrum nad Włochami. Południe i centrum kraju znajdą się w strefie frontu atmosferycznego. Nad północne regiony natomiast będzie sięgał skraj wyżu Camelia znad Skandynawii.

  Tydzień z mrozem i śniegiem

  Takie warunki sprawią, że w ostatnim pełnym tygodniu stycznia utrzyma się mroźna i śnieżna zima. Przybędzie śniegu - głównie na południu i w centrum kraju. Będzie też dość zimno, zwłaszcza w północno-wschodnich regionach, które znajdą się w zasięgu mroźnego arktycznego powietrza. W najcieplejszych godzinach dnia termometry pokażą tam -10 i -11 st. C, a w środę 23 stycznia nawet -13 st. C.

  W południowej Polsce za sprawą polarno-morskich mas powietrza będzie nieco cieplej, ale utrzyma się lekki mróz. Poza poniedziałkiem 21 stycznia, kiedy najcieplejsze regiony odnotują nawet 0 st. C, temperatury będą tam wynosić od -6 do -4 st. C.

  Ocieplenie od 27 stycznia

  Ostatnia niedziela stycznia będzie przełomem - wtedy rozpocznie się wyraźne ocieplenie. W najchłodniejszych regionach mróz utrzyma się jeszcze przez większość tygodnia, ale będzie coraz mniejszy: od -6 st. C w niedzielę do -3 st. C ostatniego dnia stycznia. Najcieplejsze części kraju odnotują w tych dniach od jednego do 3 st. C.

  Od początku lutego ocieplenie jeszcze trochę przyspieszy. W pierwszych dniach miesiąca najniższe temperatury w kraju wyniosą 0-1 st. C., a najwyższe 5-6 st. C. Nieco chłodniejszy ma być wtorek 5 lutego: termometry pokażą wtedy od -1 do 4 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Słońce
  piękna pogoda na mazurach a dokładnie okolice Rynu.Mróz,śnieg i słonice,Jest rewelacyjnie.
  ~Mazury /2013-01-25 10:16
 • teraz wystarczy napisać....
  a nie mówiłem :) bravo USA. Czekam z niecieprliwością na łagodniejsze, morskie i ciplejsze powietrze :)
  ~misiek39 /2013-01-24 20:55
 • pogoda
  NO i amerykanie wygrali do niedzieli morzy a od poniedziałku DLUGA ODWILŻ!!!
  ~pogodynek /2013-01-24 11:44
 • Mazury
  w tamtym roku była taka sama sytuacja, wszedzie sniegi zamiecie a na Mazurach tylko mróz, tylko bo dla ludzi z tego terenu to nie nowość, -12 w dzień norma ! egoistycznie myśląć to dobrze, zawsze to Mazurzy sie odkopywali, uszczelniali co sie dało i poszukiwali prądu którego zabrakało bo linie pozrywane - więc dobrze że mieszkańcy innych regionów dowiedzieli się co to tak na prawdę oznacza słowo ZIMA! to nie tragedia, to przyroda 20 lat temu tylko takie zimy były, na tym polega zima, mróz ma swoje zadania jest potrzebny a śnieg? no cóż dodatek dla naszych dzieci! tak wygląda zima!
  ~anita /2013-01-24 09:36
 • Rosjanie górą?
  Podaliście włąsnie, że we Wrocławiu będzie od -9 do -15 stopni, a wię nici z ocieplenia w niedzielę.
  ~bertsi /2013-01-23 00:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...