Informacje
 • Pogoda na 16 dni: tydzień zimy, potem ocieplenie

  20-01-2013 17:52 Dodatnie temperatury już w końcu stycznia

  Pogoda na 16 dni: ocieplenie za tydzień

  Przed nami jeszcze tydzień mroźnej i śnieżnej zimy - wynika z prognozy pogody na 16 dni. W końcówce stycznia czeka nas przełom: temperatury "wskoczą na plus". Początek lutego to zdecydowane ocieplenie i odwilż.

  Przez najbliższe dni w Polsce będzie dominował wpływ niżu Gong z centrum nad Włochami. Południe i centrum kraju znajdą się w strefie frontu atmosferycznego. Nad północne regiony natomiast będzie sięgał skraj wyżu Camelia znad Skandynawii.

  Tydzień z mrozem i śniegiem

  Takie warunki sprawią, że w ostatnim pełnym tygodniu stycznia utrzyma się mroźna i śnieżna zima. Przybędzie śniegu - głównie na południu i w centrum kraju. Będzie też dość zimno, zwłaszcza w północno-wschodnich regionach, które znajdą się w zasięgu mroźnego arktycznego powietrza. W najcieplejszych godzinach dnia termometry pokażą tam -10 i -11 st. C, a w środę 23 stycznia nawet -13 st. C.

  W południowej Polsce za sprawą polarno-morskich mas powietrza będzie nieco cieplej, ale utrzyma się lekki mróz. Poza poniedziałkiem 21 stycznia, kiedy najcieplejsze regiony odnotują nawet 0 st. C, temperatury będą tam wynosić od -6 do -4 st. C.

  Ocieplenie od 27 stycznia

  Ostatnia niedziela stycznia będzie przełomem - wtedy rozpocznie się wyraźne ocieplenie. W najchłodniejszych regionach mróz utrzyma się jeszcze przez większość tygodnia, ale będzie coraz mniejszy: od -6 st. C w niedzielę do -3 st. C ostatniego dnia stycznia. Najcieplejsze części kraju odnotują w tych dniach od jednego do 3 st. C.

  Od początku lutego ocieplenie jeszcze trochę przyspieszy. W pierwszych dniach miesiąca najniższe temperatury w kraju wyniosą 0-1 st. C., a najwyższe 5-6 st. C. Nieco chłodniejszy ma być wtorek 5 lutego: termometry pokażą wtedy od -1 do 4 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • wiadomosc do wszystkich
  wedlug mnie i rosjan zresztą wyz sie umocni i bedzie -30 a nie +5
  ~koko /2013-01-20 18:49
 • srali muchy będzie wiosna!
  .
  ~seba /2013-01-20 18:47
 • Zima :D
  Moim zdaniem to zima się utrzyma i ocieplenia nie będzie bo Wyż Camelia się umocni na Rosji i będzie blokować niże z atlantyku i ciepełko też sobie powędruje gdzieś indziej ;s Tak obstawiam że z końcem lutego będzie odwilż i zacznie się robić ciepło :) Pozdrawiam :)
  ~Erik18 /2013-01-20 18:40
 • Tak Tak
  Pożyjemy zobaczymy,wasze prognozy rzadko się sprawdzają z dnia na dzień a co dopiero na 16 dni, napisze jeszcze raz w ubiegłym tygodniu zapowiadaliście pogodę dla mojego regionu mroźną i śnieżną a do dziś jest na plusie w dzień 1minus w nocy pochmurno i zero opadów, dzisiaj znów piszecie cytat (Od poniedziałku solidna dostawa śniegu) i znów mój region więc do puki nie zobaczę to nie uwierzę.
  ~dzim /2013-01-20 18:39
 • Prognozy
  Panowie z TVN Meteo przestańcie się opierać na GFS bo ciągle macie w topy z prognozami żadnej odwilży od następnej niedzieli!!!!!!!
  Lubie was ale dajiecie ciała po całości !!!!!
  ~Irek /2013-01-20 18:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Teraz będzie ciepło, ale w połowie miesiąca do Polski napłynie zimne powietrze z...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...