Informacje

 • Pogoda na 16 dni: upalny koniec lipca. Nawet 35 stopni C

  21-07-2013 18:03

  Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Pogoda na 16 dni: upalny koniec lipca. Nawet 35 st. C

  PAP/EPA, TVN Meteo

  Ostatnie 10 dni lipca zapowiada się naprawdę gorąco, bo zwrotnikowe powietrze zapewni nam niemal śródziemnomorskie temperatury. W ostatnią lipcową niedzielę sięgną 35 st. C, a lokalnie nawet 37 st. C, a kolejny, już sierpniowy weekend niemal jej dorówna. Taka upalna pogoda będzie miała jedną wadę - razem z nią nadciągną do Polski gwałtowne burze.

  Ostatni tydzień miesiąca zaczniemy umiarkowanymi wartościami 21-20 st. C w najchłodniejszych północno-wschodnich regionach i sporo wyższymi 29-27 st. C na Dolnym Śląsku.

  Taki rozkład temperatur między regionami utrzyma się przez większość tygodnia, jednak z dnia na dzień wskazania na termometrach będą pokazywać coraz wyższe. Już w piątek 26 lipca Suwalszczyzna odnotuje 26 st. C, a Dolny Śląsk 31 st. C.

  Wyjątkowo upalna niedziela

  Kulminacja upału nastąpi w niedzielę 28 lipca. Nawet w najchłodniejszych miejscach Polski ma być wtedy 28 st. C, a na rozgrzanym południu termometry pokażą aż 35 st. C. Według synoptyka TVN Meteo Wojciecha Raczyńskiego lokalnie temperatury mogą być jeszcze wyższe i sięgać nawet 37 st. C.

  W nowym tygodniu, od 29 lipca, zacznie się nieco ochładzać, choć to nie do końca właściwe słowo, bo nadal będzie bardzo ciepło. Według prognozy pogody w najchłodniejszy dzień tego tygodnia, czyli w środę 31 lipca temperatury w Polsce wyniosą od 23 do 28 st. C.

  Gorący początek, potem umiarkowanie

  Druga część tygodnia to mocny skok do góry - na termometrach zobaczymy od 23-25 st. C w najchłodniejszych regionach do 32-34 st. C w najcieplejszych miejscach.

  Według obecnych wskazań modeli pogodowych kolejne dni sierpnia pozwolą nam nieco odpocząć od skwaru. Marznąć jednak nie powinniśmy. Między 4 a 6 sierpnia temperatury na cieplejszych obszarach Polski obniżą się z 27 do 25 st. C, a w najchłodniejszych województwach z 22 do 20 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do ~karwaszbarabasz2336
  Mówiłem o apogeum lata ciepłolubie (jeśli wiesz, co mam na myśli). Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojej opinii na temat pogody. To nie epoka stalinowska człowiecze, w której wszyscy "krzyczeli" jednym chórem. A, jak to ująłeś, "pusty łeb" - to raczej cech właściwa osób twojego pokroju. Na szczęście takich, jak ty - jest niewielu. A od wtorku nad Polska zagości znów chłodny front. Uważaj tedy byś kuperka sobie nie przeziębił :-D
  ~MiKi /2013-07-25 11:23
 • Prognozy sobie a zycie sobie.....
  Dzis 25.06 w Poznaniu mialo byc tylko slonce i ponad 28 stopnia, a ad rana sa chmury i temperatura duzo nizsza.....
  ~Alfa /2013-07-25 09:48
 • gosc
  na opolszczyznie juz nie idzie wytrzymac na dworze jest za goraco za cieplo za duszno brakuje duzo opaduw deszczu duzo ulewnego deszczu brakuje na opolszczyznie ma byc juz zimno chlodno i mrozno i wiatry slabe maja juz byc. na opolszczyznie ma byc juz koniec z burzami . na opolszczyznie brakuje tylko duzo opaduw deszczu duzo ulewnego deszczu na opolszczyznie ma byc zimno chlodno i mrozno i wiatry slabe maja juz byc .
  ~gosc /2013-07-24 23:27
 • Czcze gadanie
  Z tego co czytam to wszystkim tutaj źle i nie dobrze...
  Aż przykro się robi :(
  Mamy piękne lato, możemy się cieszyć, że Nasze plany urlopowe będą owinięte w słoneczny szalik :)
  Jest pięknie i oby tak dalej
  Trzymam kciuki za sierpień bo jade wtedy na urlop...
  Mam nadzieję, że w promieniach słońca a nie w strugach deszczu :)
  ~zitro /2013-07-23 17:23
 • wiatr
  na wschodzie pochmurno i wietzrznie
  ~naparstek /2013-07-23 09:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...