Informacje
 • Pogoda na 5 dni: co czeka nas na początku lipca?

  29-06-2020 17:30 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W prognozach na pierwsze dni lipca widać burze z silnym wiatrem i opadami gradu, ale nie zabraknie też pogodnych chwil. Co jeszcze przed nami?

  We wtorek będzie pogodnie. Tylko na Suwalszczyźnie przed południem możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku zachodniego.

  Pojawią się burze

  Pierwszy dzień lipca na północy i zachodzie kraju upłynie z zachmurzeniem zmiennym, przelotnym deszczem i burzami. Spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą pojawić się opady gradu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C w Małopolsce. Będzie wiać słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, wiatr.

  Na czwartek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. W trakcie wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr powieje w porywach z prędkością do 80 km/h. Temperatura wyniesie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Spokojniej i chłodniej

  W piątek przelotnie popada na Dolnym Śląsku. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy.

  Sobota zapowiada się pogodnie w całym kraju. Temperatura wyniesie od 21. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zmieniających się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...