Informacje
 • Pogoda na 5 dni: czeka nas epizod "chłodu"

  27-06-2020 15:00 Długoterminowa prognoza pogody
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Kilka gorących chwil, potem ochłodzenie. Poza tym sporo deszczu i burz. Tak zapowiadają się nadchodzące dni.

  W niedzielę w Polsce spodziewane jest zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami. Może spaść deszcz do 30 l/mkw., powiać z prędkością do 90 km/h. Niewykluczone, że z nieba sypnie gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  W poniedziałek także ma nam towarzyszyć zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem. W województwach wschodnich mogą pojawić się burze (10-20 l/mkw. opadu, porywy do 80 km/h, lokalnie grad). Słupki rtęci podskoczą do wartości od 23 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, nadciągnie z zachodu.

  Przyjdzie ochłodzenie, ale...

  We wtorek, czyli w ostatni dzień czerwca, na południu i w centrum Polski ma być pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju prognozowany jest przelotny deszcz. Upał ustąpi. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Pierwszy dzień lipca zapowiada się deszczowo i burzowo. Wysokość opadów powinna wynieść nie więcej niż 20 l/mkw., a porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h. Termometry mają pokazać od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  ... nie potrwa długo

  Wszystko wskazuje na to, że czwartek także upłynie nam pod znakiem przelotnego deszczu i burz z opadem do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Ma wrócić upał. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr znów powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę odpowiada wyż Detlef, znajdujący się nad Litwą....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...