Informacje
 • Pogoda na 5 dni: czeka nas ochłodzenie, ale ze słoneczną aurą

  16-09-2020 16:13 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach

  Przed nami słoneczne dni

  Shutterstock, ventusky.com

  Od czwartku czeka nas ochłodzenie. Mogą pojawić się opady deszczu i burze. Będą takie miejsca, gdzie w kolejnych dniach temperatura w najcieplejszym momencie nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Później będziemy cieszyć się słońcem.

  W czwartek na wschodzie i Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu i lokalne burze, podczas których spadnie do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, porywisty wiatr z północnego zachodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Słonecznie w całym kraju

  Piątek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje ze zmiennych kierunków.

  Również w sobotę będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą. Termometry pokażą od 17 st. na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-wschodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

  Do 25 stopni

  Na niedzielę synoptycy prognozują słoneczną aurę w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

  Czeka nas słoneczny, choć nieupalny poniedziałek. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południowego wschodu będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka chłodniejszych dni, ale wkrótce znowu zrobi się bardzo ciepło. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...