Informacje
 • Pogoda na 5 dni: deszcz ze śniegiem, a potem nawet 18 stopni

  01-04-2020 16:17 Długoterminowa prognoza pogody
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: ptra/pixabay.com | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach miejscami mogą pojawić się opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Z upływem czasu będzie jednak coraz cieplej. Na początku następnego tygodnia termometry wskażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza.

  W czwartek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie, jedynie na północy i w centrum kraju okresami chmur może być więcej. Na północy i północnym wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu do 1-3 litrów na metr kwadratowy, a na Suwalszczyźnie i Mazurach - deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Może popadać

  Piątek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu rzędu 5 litrów na metr kwadratowy, które będą przemieszczać się od północy w głąb kraju. Jedynie na południowym wschodzie przez cały dzień nie wystąpią opady. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie i Warmii, przez 9 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na południu. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu.

  W sobotę należy spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia. Tylko na wschodzie kraju chmur będzie więcej i okresami wystąpią opady deszczu do 1-3 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Podlasiu, przez 9 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu i zachodu.

  Powrót ciepła

  Niedziela zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Podlasiu, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i południowego wschodu. Okresami jego porywy będą dość silne.

  Poniedziałek będzie słoneczny. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr powieje umiarkowanie, ale okresami może być dość silny i w porywach osiągać do 50-70 km/h.

  A co dalej w pogodzie?

  W kolejnych dniach utrudnienie będzie stanowił silny wiatr. We wtorek powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i okresami dość silnie, w porywach do 50-60 km/h.

  Z kolei w środę powieje wschodni słaby i umiarkowany wiatr, który silny będzie jedynie na północy, gdzie może osiągać w porywach do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...