Informacje
 • Pogoda na 5 dni: na chwilę odpoczniemy od burz

  13-06-2020 16:54 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Przed nami chwilowa zmiana pogody. Wraz ze spadkiem temperatury gwałtowne zjawiska ustąpią i pojawi się więcej słońca. Wkrótce jednak znów zacznie robić się gorąco i wrócą burze.

  Na niedzielę synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

  Będą pogodne miejsca

  W poniedziałek na Podkarpaciu pojawi się przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą od 19 st. C na Podlasiu do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku północno-wschodniego.

  Wtorek na wschodzie kraju zapowiada się z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

  Znów burzowo

  W środę na zachodzie czeka nas małe i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym przelotnie popada i zagrzmi. Przewidywana wysokość opadów wyniesie do 20 l/mkw., a porywy wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

  Czwartek na Pomorzu upłynie z pogodnym niebem. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Spadnie do 20 l/mkw., a w porywach wiatr powieje z prędkością do 80 km/h. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Dolnym Śląsku do 28 st. C na Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nadciągnie ze wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...