Informacje
 • Pogoda na 5 dni: nie więcej niż 25 stopni. Ciepło tylko w kilku regionach Polski

  13-07-2020 15:52 Rzadko kiedy zrobi się cieplej
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach rzadko kiedy będziemy mogli cieszyć się pogodną i gorącą, jak przystało na lato, aurą. Zamiast tego we znaki dadzą się burze oraz opady deszczu.

  We wtorek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. We wschodniej części kraju lokalnie należy spodziewać się słabego deszczu o sumie mniejszej niż litr na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podlasiu do 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. Zmienny wiatr powieje przeważnie słabo.

  Środa na Lubelszczyźnie i Podlasiu zapowiada się pogodnie. W pozostałej części kraju pojawi się dużo chmur, deszcz i burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę  Temperatura maksymalna sięgnie od 18 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C w Małopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmieniających się kierunków.

  Nieco powyżej 20 stopni

  Czwartek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Popada, może także zagrzmieć. Podczas burz prognozowane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C. na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany z północnego zachodu.

  Piątek będzie pogodny jedynie na Pomorzu. W pozostałej części Polski wystąpią przelotny deszcz i burze  (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h). Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

  Na sobotę prognozuje się zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. W centrum i na południu niewykluczone są także burze z opadami o sumie do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h.  Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Dolnym Śląsku do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę odpowiada wyż Detlef, znajdujący się nad Litwą....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...