Informacje
 • Pogoda na 5 dni: raz deszcz, raz słońce, ale miejscami powyżej 20 stopni

  19-05-2020 14:57 Na termometrach do 21 stopni Celsjusza
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach nie zabraknie przelotnych opadów deszczu. Termometry będą pokazywać ponad 20 stopni tylko w niektórych regionach. Miejscami powieje też silniejszy wiatr.

  W środę na wschodzie i częściowo w centrum prognozowane są przelotne opady deszczu rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  Do 21 stopni

  W czwartek na Podlasiu i Suwalszczyźnie prognozowane są przelotne opady deszczu do 1-2 l/mkw. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Północny wiatr będzie umiarkowany, w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

  Piątek przyniesie pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

  Pogoda na weekend

  W sobotę mieszkańcy zachodnich stron kraju muszą liczyć się z przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela będzie pogodna jedynie na Pomorzu. W pozostałej części kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu o sumie do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje umiarkowany wiatr z północnego zachodu, który w porywach może osiągać do 45 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...