Informacje
 • Pogoda na 5 dni: sporo słońca,
  ale i stopniowe ochłodzenie

  14-09-2020 15:49 W sobotę termometry pokażą od 17 do 23 stopni
  Prognozowane opady w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Nadchodzący tydzień przyniesie niemal całej Polsce słoneczną aurę. Z każdym dniem będzie jednak robić się coraz chłodniej - we wtorek i w środę może jeszcze miejscami być gorąco, na sobotę prognozuje się już temperaturę rzędu 17-23 stopni Celsjusza.

  Wtorek zapowiada się słonecznie w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Na środę prognozuje się sporo słońca, tylko na Dolnym Śląsku możliwe zagrzmieć i spać do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych będzie rozpędzał się do 90 kilometrów na godzinę, powieje przeważnie z zachodu.

  >>> Przed upałem ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  Chłodniej

  Czwartek na Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce będzie pogodny. W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze z opadami o sumie 10-30 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, północny wiatr, który w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h.

  Piątek przyniesie pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Z północy i zachodu powieje umiarkowany wiatr, którego porywy będą rozpędzać się do 45 km/h.

  Weekend rozpocznie się pełnią słońca. W sobotę termometry pokażą maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr ze zmiennych kierunków powieje słabo.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...