Informacje
 • Pogoda na 5 dni: upalnie. Kiedy zagrzmi, wiatr powieje z prędkością nawet 100 kilometrów na godzinę

  24-06-2020 15:37 Do 30 stopni Celsjusza
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Niebezpieczna pogoda będzie towarzyszyć nam przez kilka najbliższych dni. Miejscami termometry mogą wskazać 30 stopni Celsjusza.

  W czwartek od Zatoki Gdańskiej po Mazury, Suwalszczyznę i Podlasie będzie pogodnie. W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze, którym towarzyszyć mogą opady rzędu 20-50 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz gradobicia. Termometry pokażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 28 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu, który w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Piątek mieszkańcom północno-wschodnich regionów kraju przyniesie pogodną aurę. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze z opadami do 20-50 l/mkw. oraz z lokalnym gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Podkarpaciu do 29 st. C na Suwalszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych będzie osiągał do 100 km/h, powieje z południowego wschodu.

  Pogoda w weekend

  Weekend w całym kraju rozpocznie się od przelotnego deszczu i burz z opadami do 20-50 l/mkw. i z lokalnym gradem. W sobotę na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa, który w porywach burzowych będzie osiągać prędkość do 100 km/h.

  Niedziela zapowiada się pogodnie jedynie na Dolnym Śląsku. W pozostałej części kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami do 10-30 l/mkw. i z lokalnym gradem. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ale w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Na poniedziałek prognozuje się przelotne opady deszczu i burze (z opadami deszczu rzędu 10-30 l/mkw.), lokalnie gradowe. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 26 st. C na południu. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...