Informacje
 • Pogoda na 5 dni: w weekend nawet 30 stopni, później temperatura spadnie

  31-07-2020 14:44 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Wojciech Olkuśnik/PAP, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Przed nami słoneczny weekend, temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza. Miejscami może zagrzmieć i popada. Z początkiem tygodnia powrócą gwałtowne zjawiska.

  Sobota upłynie na ogół pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy i północnego wschodu.

  Zagrzmi i popada

  W niedzielę na zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie może pojawić się grad. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Na poniedziałek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni wiatr, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Do 25 stopni

  Zapowiada się pogodny wtorek na zachodzie Polski. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz o sumie 10-20 l/mkw. Termometry pokażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W środę pogodna aura zapanuje niemal w całym kraju, tylko na Podkarpaciu możliwy jest przelotny deszcz. Spadnie tam do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę odpowiada wyż Detlef, znajdujący się nad Litwą....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...