Informacje
 • Pogoda na dziś: burzom może towarzyszyć grad

  25-06-2020 06:17 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na sobotę 27.06 Foto: visualhunt.com (CC0 1.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W dużej części kraju mogą pojawić opady deszczu i burze, ale będą też miejsca, w których na niebie będzie królowało słońce. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.

  W czwartek mieszkańcy regionów od Zatoki Gdańskiej po Mazury, Suwalszczyznę i Podlasie będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. W pozostałej części kraju prognozowane są deszcz i burze z opadami do 20-50 litrów wody na metr kwadratowy oraz lokalnie z gradem. Termometry pokażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 28 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych osiągnie do 90 kilometrów na godzinę, powieje z południowego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza wystąpi na południu i południowym zachodzie kraju. Mieszkańcy przeważającej części Polski odczują ciepło, zaś na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu zrobi się gorąco. Biomet będzie na ogół niekorzystny, jedynie na północnym północy i wschodzie -  neutralny.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu wystąpią przelotny deszcz lub burza. Możliwe są także opady gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje z południowego wschodu, na ogół słabo i umiarkowanie, jednak w porywach burzowych wiatr może rozpędzać się do 90 km/h. Po południu ciśnienie sięgnie około 1011 hPa.

  Pogoda Poznań

  Rano pogodnie. Po południu zapowiadane są przelotny deszcz lub burza, podczas której może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Południowo-wschodni wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h. Po południu barometry wskażą 1011 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

  Pogoda Gdańsk

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z  południowego wschodu. Po południu ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1025 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Rano pogodnie. Po południu wystąpić mogą przelotny deszcz lub burza. Pojawić się może także grad. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h, a powieje z południowego wschodu. Po południu ciśnienie będzie oscylować w okolicy 1007 hPa.

  Pogoda Kraków

  Rano pogodnie. Po południu może spaść przelotny deszcz lub zagrzmieć. Możliwy jest także grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. Wiatr w porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h. Ciśnienie po południu osiągnie około 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...