Informacje
 • Pogoda na dziś: deszcz, burze, do 29 stopni

  01-07-2020 06:19 Biomet będzie niekorzystny
  Pogoda na noc 13/14.07 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Środa upłynie na ogół pod znakiem przelotnych opadów deszczu, a miejscami także burz. Termometry pokażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

  W środę na niebie pojawi się umiarkowane zachmurzenie, od zachodu wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 20 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie i w centrum możliwe są burze z opadami do 40 l/mkw. Zagrzmi także na Podkarpaciu, może też przelotnie popadać. Opady nie wystąpią jedynie na Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Termometry pokażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 26 st. C w centrum, do 29 st. C w Małopolsce. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, a w burzach rozpędzać się może do 70-90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. Na południu i w pasie centralnym będzie parno i ciepło, na północnym zachodzie chłodno i wilgotno, a w pozostałych regionach odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu duże z przelotnym deszczem. Możliwa jest burza. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzy będzie silny i osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 997 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem, temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 22 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 1005 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem, możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzy silny, rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 996 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem, może wystąpić burza. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 27 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzy silny, osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 984 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...