Informacje
 • Pogoda na dziś: deszczowo w niektórych regionach, do 20 stopni

  23-05-2020 06:21 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Sobota w części kraju upłynie pod znakiem opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Miejscami porywy wiatru powieją z większą prędkością.

  Sobota na wschodzie kraju upłynie pod znakiem pogodnej aury. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 14 st. C na Kaszubach do 20 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr z umiarkowaną siłą powieje z południowego zachodu. W porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Najwyższej wilgotności powietrza spodziewamy się na zachodzie kraju, gdzie wyniesie ponad 80 procent. Im dalej na wschód, tym będzie maleć i osiągnie poniżej 60 proc. Mieszkańcy wschodnich regionów odczują komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą neutralne. Poza tym odczuwalny będzie chłód i wilgoć, a pogoda niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie, ale wieczorem możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Będzie wiał umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie po południu spadnie do 1010 hPa.

  Pogoda Poznań

  Okresami deszcz. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie po południu spadnie do 1010 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy do 14 st. C. Będzie wiał umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie po południu spadnie do 1022 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Okresami deszcz. Termometry pokażą do 17 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie po południu spadnie do 1007 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie, ale wieczorem możliwe są opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie po południu spadnie do 996 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...