Informacje
 • Pogoda na dziś: do 7 stopni, miejscami popada deszcz i deszcz ze śniegiem

  30-12-2019 06:22 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: jgbarah/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami pochmurny poniedziałek. Miejscami powieje silniejszy wiatr, który w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą od 1 do 7 stopni Celsjusza.

  Polska pozostaje pod wpływem rozległego wyżu znad Karpat i Bałkanów. Tylko północna część kraju dostanie się w zasięg potężnego układu niżowego znad Skandynawii. Zimne powietrze arktyczne będzie od zachodu wypierane przez cieplejsze masy powietrza polarnego.

  >>>SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE IMGW

  Poniedziałek będzie pochmurny, ale pojawią się większe przejaśnienia. Na północnym wschodzie kraju wystąpią słabe opady deszczu do 1-3 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski miejscami popada słaby deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu, przez 4 st. C w centrum, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego, umiarkowanie i okresami dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 90-110 km/h.

  Warunki biometeo

  Powietrze będzie miało najwyższą wilgotność na północy kraju. Wyniesie tam 70 procent. Wszędzie będzie odczuwalny chłód. Mieszkańcy północnych regionów odczują pogodę również jako wilgotną i wietrzną. Warunki biometeorologiczne na przeważającym obszarze będą neutralne, tylko na północnym wschodzie - niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z przejaśnieniami, na termometrach zobaczymy do 4 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie około południa spadnie do 1014 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z przejaśnieniami, termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Będzie wiał południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa spadnie do 1021 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami, na termometrach zobaczymy do 6 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa spadnie do 1017 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami, temperatura wzrośnie do 6 st. C. Będzie wiał południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie około południa spadnie do 1016 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z przejaśnieniami, temperatura wyniesie maksymalnie 2 st. C. Wiatr będzie wiał z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie. Ciśnienie około południa spadnie do 1006 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...