Informacje
 • Pogoda na dziś: dzień pod znakiem słabych opadów deszczu lub mżawki

  15-11-2019 06:08 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na środę 20.11 Foto: Casey Hugelfink/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek w kraju nie zabraknie chmur. Lokalnie wstąpią niewielkie opady deszczu lub mżawki. Termometry pokażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

  W piątek na północy i wschodzie kraju będzie pochmurno, spodziewane są niewielkie opady deszczu i mżawki do 1-3 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych miejscach możemy liczyć na rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, po 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Na zachodzie w porywach osiągnie do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na północnym wschodzie - przekroczy 90 procent. Poniżej tej wartości będzie spadać w kierunku południowo-zachodnim. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy komfort termiczny, tylko na krańcach północno-wschodnich - chłód. W miejscach gdzie wilgotność będzie większa, biomet okaże się niekorzystny. Na pozostałym obszarze Polski będzie neutralny.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno, niewykluczony słaby deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie 12 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie lekko spada, w Warszawie około południa wyniesie 1001 hektopaskali.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno, spadnie słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie lekko spada, około południa osiągnie 1015 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura wyniesie 12 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie lekko spada, około południa osiągnie 1000 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna osiągnie 14 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie lekko spada, około południa barometry wskażą 993 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie lekko spada, około południa dojdzie do 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Najbliższe dni przyniosą nam wyjątkowo wysoką jak na grudzień temperaturę. Na te...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...