Informacje
 • Pogoda na dziś:
  gwałtowne burze w całej Polsce

  18-06-2020 06:18 Warunki biometeo będą niekorzystne
  Pogoda na poniedziałek 22.06 Foto: PAP/Aleksander Koźmiński | Video: tvnmeteo.pl

  Czwartek będzie kolejnym dniem z burzami. Te mogą pojawiać w całym kraju. Burzom będą towarzyszyć porywy wiatru dochodzące do 90 kilometrów na godzinę i lokalne opady gradu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.

  W czwartek na niebie pojawi się zmienne zachmurzenie zmienne. Prognozowany jest przelotny deszcz, możliwe są też burze z opadami o sumie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę i lokalnymi opadami gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zmiennych.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność prognozowana jest na zachodzie i południu Polski. W całym kraju odczujemy ciepło, a biomet będzie niekorzystny.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie zmienne. Zapowiadane są przelotny deszcz i burze, z opadami rzędu 10-30 l/mkw., porywami wiatru o prędkości do 90 km/h oraz lokalnym gradem. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1009 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie zmienne. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. wody, powieje z prędkością do 90 km/h oraz lokalnie sypnie gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe będzie wahać się w okolicy 975 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie zmienne. Należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami o sumie do 10-30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h oraz lokalnym gradem. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 994 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie zmienne. Pojawią się przelotny deszcz i burza z opadami do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h, niewykluczony jest także grad. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego wschodu. W południe ciśnienie sięgnie 992 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie zmienne. Prognozowane są przelotne opady i burze, którym towarzyszyć mogą do 10-30 l/mkw. deszczu, porywy wiatru do 90 km/h, a lokalnie także grad. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...