Informacje
 • Pogoda na dziś: miejscami deszczowo,
  do 11 stopni

  16-12-2019 06:20 Biomet będzie niekorzystny lub neutralny
  Pogoda na Wigilię 23.12 Foto: Susanne Nilsson/Pixabay (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Poniedziałek okaże się na ogół pochmurny. W niektórych regionach będzie padał deszcz, ale pojawią się też przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 stopni Celsjusza. Będzie silnie wiało.

  Polska pozostanie pod wpływem układów niżowych z centrami nad Finlandią, Wyspami Brytyjskimi oraz Hiszpanią. Nad krajem przemieszcza się z południa na północ słabo aktywny front ciepły, za którym napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

  Pogoda na poniedziałek

  W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północnym zachodzie kraju wystąpią słabe opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni i południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach powieje do 50 kilometrów na godzinę, a w górach - do 80-100 km/h.

   

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza oscylować będzie wokół 80 procent. Na północy kraju odczujemy komfort termiczny, częściowo w pasie centralnym i na południu będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne w północnej połowie kraju, a w południowej - neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Powieje południowy, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1011 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Południowy wiatr będzie wiał umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1001 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 11 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 998 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...