Informacje
 • Pogoda na dziś: opady deszczu z porywistym wiatrem. Do 12 stopni

  22-02-2020 06:25 Biomet będzie na ogół neutralny
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: Unsplash/Ryoji Iwata | Video: tvnmeteo.pl

  Sobota w części kraju upłynie z opadami deszczu. Termometry wskażą nawet do 12 stopni Celsjusza, jednak prognozowany jest silny wiatr. W porywach może osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  W sobotę na Pomorzu, Mazurach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce synoptycy prognozują opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a na północy kraju silny. W porywach osiągnie do 80 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku prognozowany jest sztorm do dziewięciu stopni Beauforta.

  Warunki biometeorologiczne

  Najniższą wilgotność - na poziomie poniżej 60 procent - odnotujemy na południowym wschodzie. Będzie rosnąć w kierunku północno-zachodnim. Na przeważającym obszarze odczujemy komfort termiczny, jedynie na południowym zachodzie - ciepło. Biomet na ogół okaże się neutralny, a tylko na północnym zachodzie aura wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Warszawa

  Okresami opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1007 hPa.

  Pogoda Poznań

  Dość pogodnie. Po południu prognozowane są opady deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie 9 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie spada, po południu dojdzie do 1004 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Okresami opady deszczu. Termometry pokażą 7 st. C. Powieje dość silny i silny wiatr z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 75 km/h. Ciśnienie spada, po południu osiągnie 1010 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Dość pogodnie. Termometry pokażą nawet 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, po południu osiągnie 1005 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie spada, po południu osiągnie 996 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...